Erdoğan,"Batı ölen Müslümanları görmüyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Türk Talebe Birliği 62. Genel Kurulu'nda konuştu. Gazze'deki yaşanan katliama dikkat çeken Erdoğan, batılı ülkelere tepki gösterdi.
Onur Çetinkaya
|
18 Kasım 2023, Cumartesi - 16:50
Erdoğan,"Batı ölen Müslümanları görmüyor"

Milli Türk Talebe Birliği Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde Filistin'de yaşananlar vardı. 

Ülkemiz bir ateş çemberiyle çevrili diye konuşan Erdoğan, "Türkiye askeri ve siyasi olarak büyümektedir. Ancak unutmayın Haçlı-Hilal olayı bitmiş değil. Lokomotif olan Türk ve İslam dünyasının önderi Türkiye'nin önüne geçmelerine fırsat vermeyeceğiz. " dedi.

"Karabağ'daki birliği Gazze'de sağlayamadık"

İslam ülkeleri, Kudüs konusunda bile güçlü bir duruş sergileyemiyor. Gazze meselesinde, Karabağ'da sağlanan güç birliğini üzülerek ifade ediyorum, sağlayamadık. Onlar Gazze'de insanları öldürüyorsa bu onların gücü değil, İslam ülkelerinin dağınıklığı.

"Batı ölen Müslümanları görmüyor"

"Bütün Batı dünyası, haçlı emperyalist yapı bir arada. Dün akşamki Almanya ziyaretimde de ne yazık ki bunları gördüm. Cumhurbaşkanında da bunu gördüm. İsrail'in elinde 10 bine yakın rehine var. Almanya olarak onları verme adımını atın. Biz de şu anda Hamas'ın elindekileri almanın gayreti içerisine girelim. Karşılıklı adım atılmazsa olmaz. Dik duracağız, bundan taviz vermeyeceğiz. Batı sadece Hamas diyor, ölen Müslümanları görmüyor." dedi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110624/erdoganbati-olen-muslumanlari-gormuyor
Etiketler: erdoğan
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.