İsrail'in saldırıları gece boyunca devam etti

İsrail ordusunun Gazze'de gece boyu süren hava ve topçu saldırılarında onlarca kişi öldü.
Ankara Masası
|
19 Kasım 2023, Pazar - 09:48
İsrail'in saldırıları gece boyunca devam etti

İsrail savaş uçaklarının ve topçularının Gazze'ye yönelik gece boyu düzenlediği saldırılarda, Filistin resmi ajansı WAFA'nın yerel kaynaklara dayandırdığı habere göre, Han Yunus ve Nusayrat kampları hedef alındı. Saldırılarda en az 15 kişi yaşamını yitirirken, onlarca kişi de yaralandı.

El Aksa kanalının Telegram hesabına göre ise İsrail savaş uçaklarının Nusayrat ve El-Bureyc kamplarına düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısı 31'e yükseldi, onlarca kişi yaralandı. Sosyal medyada, saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilere ait görüntülere de yer verildi.

Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Tel ez-Zater bölgesinde İsrail ordusunun cami ve evlere yönelik düzenlediği saldırılarda da ölü ve yaralılar olduğu belirtiliyor.

İsrail savaş uçakları ve topçu birlikleri, Zerka ve Cibaliye bölgelerine gece boyunca yoğun saldırılar düzenlerken, birçok ev zarar gördü ve ölü ya da yaralılar olduğu bildirildi.

Gazze Şeridi'nin güney kısmında ise İsrail ordusunun "güvenli bölge" ilan ettiği alanlarda yerinden edilmiş yüzlerce Filistinlinin cesetlerinin bulunduğunu gösteren görüntüler medya aracılığıyla paylaşıldı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110663/israilin-saldirilari-gece-boyunca-devam-etti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.