İsrail askerleri kahkahalarla Gazze'de camiyi bombaladı

İşgalci terör örgütü İsrail’in asker kıyafetli teröristleri, Gazze’de bir camiyi bombalarken adeta tüm İslam alemiyle alay eder gibi kahkahalar attılar.
Mevlüt Peker
|
19 Kasım 2023, Pazar - 19:15
İsrail askerleri kahkahalarla Gazze'de camiyi bombaladı

İsrail bebek, çocuk, kadın ve yaşlılardan oluşan 13 binin üzerinde sivili katletti; hastane, okul, BM tesisi, cami, kilise, sivil yerleşim yeri ve kampları vurdu.

7 Ekim’den bu tarafa Gazze’de onlarca savaş ve insanlık suçu işleyen, uluslararası hukuku tanımayan, dünyadan gelen tepkilerle alay eden, yüzyılın hak ihlallerinin tüm örneklerini 43 günlük sürede ortaya koyan İsrail, tüm İslam dünyasıyla alay etmeye devam ediyor.

İşgalci İsrail ordusu mensubu teröristler, kahkahalar atarak Gazze’de bir camiyi bombaladı. Caminin birkaç saniye içinde moloz yığınına dönüştüğü anları da kayda alan İsrail askerlerinin, mabede yönelik saldırıdan büyük keyif aldığı, görüntülerdeki kahkahalarına yansıdı.

İsrail'in Gazze işgalinde son durum

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in Filistinlilere ve kutsal değerlerine yönelik ihlallerine karşılık olarak 7 Ekim sabahı kapsamlı bir saldırı başlatmıştı. Bunun üzerine İsrail ordusu da Gazze'ye yoğun hava saldırıları gerçekleştirdi. İsrail'de bu saldırılarda 310'undan fazlası asker olmak üzere 1200 kişinin hayatını kaybettiği, 5 bin 132 kişinin yaralandığı bildirildi. İsrail ordusuna göre, bu dönemde Gazze içinde ve Lübnan sınırında toplam 383 İsrail askeri öldürüldü. Ayrıca, Kassam Tugayları'nın elinde 239 İsrailli esir bulunduğu belirtiliyor.

Gazze'deki hükümete göre, İsrail saldırılarında en az 12 bin 300 kişi, bunların 5 bini çocuk ve 3 bin 300'ü kadın, hayatını kaybetti. Batı Şeria ve Kudüs'te de İsrail güçlerinin saldırıları sonucu 214 Filistinli öldü. İsrail ordusu, Gazze'deki hastaneleri ve sivil yerleşim alanlarını da hedef aldı. Ayrıca, İsrail ve Hizbullah arasında sınırda yaşanan çatışmalarda 76 Hizbullah mensubu ve 6 İsrail askeri ölümü kaydedildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110738/israil-askerleri-kahkahalarla-gazzede-camiyi-bombaladi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.