El-Muahhir esmasının anlamı, fazileti, sırları ve zikir sayısı

Allah’ın en güzel isimleri olan Esmaül Hüsna'nın bir parçası olan El-Muahhir esmasının anlamı, önemi ve faziletleri üzerine yaptığımız detaylı incelemeyle karşınızdayız. El-Muahhir esması ne anlama gelir? Bu özel esmanın olumlu etkileri nelerdir El-Muahhir esması hakkında merak edilenleri ele aldık. İşte konuyla ilgili tüm derinlikler...
Zeliha Demirci
|
20 Kasım 2023, Pazartesi - 06:10
El-Muahhir esmasının anlamı, fazileti, sırları ve zikir sayısı

"El-Muahhir", "geciktiren" veya "ertelenen" anlamına gelir. Allah'ın gücü ve iradesiyle her şeyin zamanını ve sonunu belirlediği inancını ifade etmek için kullanılır. Yani, her olayın ve her işin sonunun Allah'ın belirlediği zaman ve şekilde gerçekleştiğine inanılır.

Allah'ın adaletini ve hikmetini vurgulayan bir anlam içerir. İslam inancına göre, her şeyin belirli bir zaman ve düzen içinde gerçekleşmesi, Allah'ın hikmetinin ve adaletinin bir ifadesidir. İnsanlar için bazı şeyler gecikebilir veya ertelenebilir, ancak bu, Allah'ın planının bir parçasıdır ve insanların anlamaya çalıştığı olayların sonunun ne zaman geleceği Allah'ın bilgisiyle belirlenir.

İşte El-Muahhir zikrinin faziletleri

Zikir adedi: 849

Zikir saati: Zühal

Günü: Cumartesi


• Bu ismi zikrine şartlarına uygun olarak devam eden kimse, Allah’ın izniyle derhal rakiplerinden ileri geçer ve işlerinde muvaffak olur.

• İbadet ve dua maksadıyla, gönül kazanmak için zikreden kimse dünya ve ahirette mutlu ve huzurlu olur.

• Bir zalimin şerrinden kurtulmak için okuyan kimse kısa zamanda istediğine kavuşur, zalimlerin ve zorbaların şerrinden emin olur, kötülüklerinden korunur ve kurtulur.

• Allah rızası için zikredenlere ölümünden önce "Nasuh Tövbesi" ve takva ile salih amel kapıları açılır.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110754/el-muahhir-esmasinin-anlami-fazileti-sirlari-ve-zikir-sayisi

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.