İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya olumsuz hava şartlarının acı bilançosunu açıkladı

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Diyarbakır’ın Hani ilçesinde 1 ve Batman’da 1 kişi sel sularına kapılarak hayatını kaybetti, 50 kişi de yaralandıZonguldak açıklarında gündüz saatlerinde irtibatın kesildiği Türk bayraklı ‘Kafkametler’ adlı kuru yük gemisi de mendireğe çarparak battı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, olumsuz hava koşulları nedeniyle kayıp 12 denizciyi arama kurtarma çalışmalarını başlatamadıklarını açıkladı. Yerlikaya, "Hava koşullarının düzelmesiyle birlikte hemen arama kurtarma faaliyetlerine başlanılacaktır” dedi.
Ersin Küçükbarak
|
20 Kasım 2023, Pazartesi - 09:03
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya olumsuz hava şartlarının acı bilançosunu açıkladı

Türkiye’yi olumsuz hava koşulları vurdu.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde etkili olan sağanak yağış ve fırtınada 2 gemi karaya oturdu, 1 gemi de kayboldu.

Bunun üzerine gece geç saatlerde kente gelen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Zonguldak Valisi Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve il müdürleri ile güvenlik güçlerinden bilgi aldı.

Bakan Yerlikaya daha sonra basın açıklaması yaptı.

Pazar günü için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 41 ilde meteorolojik uyarı yaptığını belirten Yerlikaya, İçişleri Bakanlığı ve AFAD’ın da sağanak ve fırtına uyarılarında bulunduğunu aktardı.

Bakan Yerlikaya, valiliklerin koordinasyonlarında belediyeler, sivil toplum kuruluşlarının hazırlıkları yaptığını kaydetti.

İçişleri Bakanı Yerlikaya AFAD verilerini paylaştı:


“2 can kaybı, 50 yaralı”


"Kafkametler kuru yük gemisi battı, 12 mürettebatla irtibat kurulmadı"Zonguldak açıklarında fırtınaya yakalanan gemilerle ilgili de bilgi veren Bakan Yerlikaya, şunları aktardı:
“Arama çalışmalarına hava iyi olursa sabah başlanacak"    

Sabah havanın daha iyi olacağı bilgisini aldıklarını söyleyen Bakan Yerliklaya şöyle devam etti:Bakan Yerlikaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın süreci anbean takip ettiğini de ifade eden Bakan Yerlikaya Zonguldak açıklarında fırtınaya yakalanan gemilerle ilgili şöyle konuştu:

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110789/icisleri-bakani-ali-yerlikaya-olumsuz-hava-sartlarinin-aci-bilancosunu-acikladi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.