Bakan Fidan: 170 vatandaşımızın Gazze’den çıkışı sağlandı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konusaşn Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, bugüne kadar 170 Türk vatandaşının Gazze'den çıkışının sağlandığını duyurdu.
Umut Can Atmacaoğlu
|
20 Kasım 2023, Pazartesi - 12:21
Bakan Fidan: 170 vatandaşımızın Gazze’den çıkışı sağlandı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Dışişleri Bakanlığı 2024 yılı bütçe görüşmelerinde konuştu.

Bakan Fidan, Gazze'ye yapılan İsrail zulmünün karşısında sessiz kalınmayacağını aktararak Filistin halkına desteğin süreceğini belirtti.

170 Türk Gazze'den tahliye edildi

Bütçe görüşmelerinde konuşan Fidan, Gazze'den tahliye edilen Türk vatandaşlarına ilişkin, "Bugüne kadar 170 vatandaşımız ve yakınlarının Gazze’den çıkışı sağlanmıştır" ifadelerini kullandı.

"Önceliğimiz PKK ve DEAŞ terör tehditlerinin yok edilmesidir"

 Konuşmasında Suriye konusuna değinen Bakan, "Önceliklerimizden birisi PKK ve DEAŞ başta olmak üzere terör tehdidinin yok edilmesidir" diyerek  "Bazı ülkeler DEAŞ ile mücadele kisvesi altında PKK/YPG'ye desteğini sürdürmektedir" vurguladı.

AB'ye üyelik süreci

Hakan Fidan, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik süreci hakkında,  Türkiye AB üyeliğine bağlılığını korumaktadır. AB'den beklentimiz somut üyelik sürecimize ivme kazandıracak somut adımlar atmasıdır" dedi.
http://www.ankaramasasi.com/haber/2110823/bakan-fidan-170-vatandasimizin-gazzeden-cikisi-saglandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.