MİT'ten Irak'ın kuzeyinde nokta operasyon!

MİT, Toplumsal Alan Sorumlusu olarak faaliyet gösteren PKK'lı terörist "Jiyan Mardin" kod isimli Gülsüme Doğan'ı etkisiz hale getirdi.
Umut Can Atmacaoğlu
|
20 Kasım 2023, Pazartesi - 13:49
MİT'ten Irak'ın kuzeyinde nokta operasyon!

Terörle mücadele son hızıyla sürüyor.

Yurt içinde ve yurt dışında teröristlere göz açtırılmıyor.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Milli Savunma Bakanlığı (MSB) yaptığı operasyonlarla her gün yeni bir başarıya imza atıyor.

Son olarak, MİT Irak'ın kuzeyine nokta operasyon gerçekleştirdi.

Güvenlik güçleri kaynaklarından edinilen bilgiye göre, MİT, Irak/Süleymaniye ve çevre kentlerde PKK/KCK'nın, Toplumsal Alan Sorumlusu olarak faaliyet gösteren "Jiyan Mardin" kod isimli Gülsüme Doğan'ı etkisiz hale getirdi.

2006'da terör örgütüne katıldı

Bölücü terör örgütü PKK'ya 2006 yılında katılan terörist  "Jiyan Mardin" kod isimli Gülsüme Doğan, örgütün üst düzey yöneticilerinden aldığı talimatla bölge halkından haraç kestiği  toplanan parayı da güvenlik güçlerimize yönelik saldırı gerçekleştirecek kadro temini çalışmalarında kullandığı ve terör örgütüne lojistik destek sağladığı MİT tarafından tespit edildi.

Düğmeye basıldı

MİT mensuplarına bağlı saha ajanlarınca adım adım izlenen terörist Gülsüme Doğan’a yönelik MİT tarafından, örgütün finans ve kadro temini faaliyetlerine darbe vurmak amacıyla en uygun anda operasyon gerçekleştirme kararı verildi.

Nokta operasyonu ile etkisiz hale getirildi

MİT, Doğan’ın etkisiz hale getirilmesi için özel eğitimli ajanlarını sahaya sürdü. Saha ajanlarınca devam eden çalışmalar neticesinde MİT tarafından, Jiyan Mardin kod isimli Gülsüme Doğan’ın yerinin tespit edilmesi sonrasında, nokta operasyonla beraberindeki terörist ile birlikte etkisiz hale getirildi.


http://www.ankaramasasi.com/haber/2110840/mitten-irakin-kuzeyinde-nokta-operasyon
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.