Pos cihazıyla 2 milyon liralık hırsızlık

İstanbul’da ATM’den kredi kartıyla para çekmeye çalışan yabancı uyruklu bir kişiye, sözde yardım bahanesiyle yaklaşan iki şüpheli, yanlarındaki pos cihazlarını kullanarak 2 milyon lira çekti. Mağdurun şikayeti üzerine kullandıkları POS cihazlarıyla birlikte yakalanan 2 şüpheli gözaltına alındı.
Ersin Küçükbarak
|
20 Kasım 2023, Pazartesi - 15:08
Pos cihazıyla 2 milyon liralık hırsızlık


Fatih,  Çemberlitaş’ta 4 gün önce meydana gelen olayda  42 yaşındaki Mauritius uyruklu Mohammed  A.F.B., Çemberlitaş’ta bulunan ATM'den para çekmek istedi. 

Ancak ATM’den nasıl işlem yapacağını bilmiyordu.

ATM önündeki 2 hırsız bunu farkedince Mohammed A.F.B.’nin yanına  yaklaşarak yardımcı olabileceklerini söyledi. 


Şüphelilerden biri  kredi kartını alarak yardım etmeye çalışıyor görüntüsü verdi.

O sürede ellerindeki POS cihazıyla el çabukluğu yapıp 2 milyon lirayı harcadılar Mohammed A.F.B., işlem yaptıktan sonra, kredi kartı ile 2 milyon liralık alışveriş yapıldığını anladı.

Bunu fak eder etmez karakola koştu.

Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri bankamatik çevresindeki kameraları incelemeye aldı.

Önce eşkalini ardından kimliklerini tespit ettikleri şüphelilerin daha önce 17 kez polise geliş kaydı bulunan Fethi B.(34) ile Hamit G.(40) olduğu anlaşıldı.

2 şüpheli kısa sürede bulunarak gözaltına alındı. 

Şüphelilerle birlikte olayda kullanılan 3 adet POS makinesi ve mağdurun kredi kartından çekilen tutarlara ait slip koçanları ile  bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. 

Yapılan soruşturmada şüphelilerin sözde yardım ettikleri sırada mağdurun kredi kartını ellerindeki başka bir kredi kartıyla değiştirdikleri, daha sonra hızlıca bu kredi kartını kullanarak 3 ayrı pos cihazından para çektikleri ortaya çıktı. 


İşleri biten şüphelilerin daha sonra kartı tekrar değiştirerek mağdura verip oradan uzaklaştıkları öğrenildi. Şüphelilerin hesaplarında bulunan 1 milyon 900 bin lira paraya polis tarafından el kondu. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Fethi B. tutuklanırken, diğer şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


http://www.ankaramasasi.com/haber/2110849/pos-cihaziyla-2-milyon-liralik-hirsizlik
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.