Husiler, İsrail gemisine böyle el koydu!

Yemen'deki Husilerin, Kızıldeniz’de İsrailli bir şirketin ortağı olduğu gemiyi, helikopterle inerek silah gücüyle ele geçirdiğine dair görüntüler yayınlandı.
Mevlüt Peker
|
20 Kasım 2023, Pazartesi - 22:05
Husiler, İsrail gemisine böyle el koydu!

Yemen'deki İran destekli Husilerin, Kızıdeniz üzerinde iken, İsrailli bir şirketin ortağı olduğu gemiyi, helikepterle çıkartma yaparak silah gücüyle ele geçirmesine dair görüntüler yayınlandı.

Görüntülerde İsrail gemisine helikopterle inen Husiler, kaptan köşkünün bulunduğu noktaya doğru tedbirli bir şekilde gidiyor.

Silahlı grup kaptan kamerasına giriyor ve geminin kaptan ve yardımcılarıyla mürettebatını kontrol altına alıyor.

Husilerin alınlarına Filistin bayrağı ve Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde’nin fotoğrafının yer aldığı bandaj taktıkları görülüyor.

Geminin diğer bölümlerini de gezerek tüm mürettebatı kontrol altına alan Husiler, geminin farklı noktalarına Filistin ve Yemen bayrakları asıyor.

Husiler, tekneler eşliğinde gemiyi Yemen açıklarına götürüyor.

Husiler, İsrail gemisinin ele geçirildiğini duyurmuştu

Yemen'deki İran destekli Husilerin İsrailli şirketin ortağı olduğu gemiyi Kızıldeniz’de ele geçirdiği daha önce duyurulmuştu.

İsrail'in Walla gazetesi, Yemen'de Husilerin ele koyduğu gemide İsrail vatandaşı olmadığını bildirmişti.

Walla gazetesine konuşan ve ismi verilmeyen İsrailli kaynak, İsrailli bir şirketin geminin ortakları arasında yer aldığını kabul etmişti.

Uluslararası basında yer alan haberlerde ise, Husiler tarafından Kızıldeniz üzerinde ele geçirilen "Galaxy Leader” adlı gemide 22 mürettebatın bulunduğuna dair bilgiler yer almıştı.

Yemen'deki Husiler de bu sabah açıklama yaparak, İsrailli şirketlere ait tüm gemileri hedef alma tehdidini dillendirmişti.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110891/husiler-israil-gemisine-boyle-el-koydu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.