Babasının katilini vurdu, kardeşini öldürdü

Tokat'ta yaşanan trajik bir olayda, Furkan Gül (23) isimli şahıs, husumetli olduğu Şaban Yazar'ı (35) av tüfeği ile vurarak öldürdü. Gül, bir süre sonra husumetlisinin ağabeyi Enes Yazar'ı (38) aynı av tüfeği ile yaralayıp olay yerinden kaçtı.
Büşra Bayrak
|
21 Kasım 2023, Salı - 14:26
Babasının katilini vurdu, kardeşini öldürdü

Olay, Tokat'ın Pazar ilçesi Üzümören beldesinde dün akşam saatlerinde meydana geldi. 

Furkan Gül, sokak ortasında husumetlisi Şaban Yazar'ı av tüfeği ile vurarak öldürdü. Ancak Gül, cinayetten sadece 7 dakika sonra farklı bir noktada Yazar'ın ağabeyi Enes'i aynı av tüfeği ile yaralayarak olay yerinden kaçtı. 

Şüpheli kaçarken, yaralanan iki kardeş hastaneye kaldırıldı. Pazar Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Şaban Yazar, hayatını kaybederken, Enes Yazar ise Tokat Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. 

Kaçan şüpheli, jandarma ekiplerince bir süre sonra yakalandı.

Furkan Gül'ün ifadesi ortaya çıktı

Furkan Gül'ün ifadesine göre, olayın temel nedeni arazi anlaşmazlığıydı ve Yazar ailesi ile aralarında uzun süredir husumet bulunmaktaydı. Gül, Enes Yazar'ın 2 yıl önce babası Mustafa Gül'ü tabanca ile yaraladığını, bu bilgiyi öğrenmesinin ardından Samsun'dan Tokat'a gelerek intikam aldığını belirtti. 

Gül, "Bunu öğrenir öğrenmez Samsun'dan Tokat'a geldim. Beldede Şaban ile Enes Yazar'ı av tüfeği ile vurdum" şeklinde ifade verdi. Soruşturma ise devam ediyor.

(DHA)

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110955/babasinin-katilini-vurdu-kardesini-oldurdu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.