Şaban Sevinç, Özgür Özel'e yapılan eleştirilere yönelik konuştu!

Şaban Sevinç, CHP Lideri Özgür Özel'e 'Pervin Chakar' üzerinden gelen eleştirilere yönelik konuştu. Sevinç, "Özgür Özel'in bu fotoğraf üzerinden eleştirilmesini ben faşizm ve ırkçı buluyorum" dedi.
Ecem Çetin
|
21 Kasım 2023, Salı - 15:19
Şaban Sevinç, Özgür Özel'e yapılan eleştirilere yönelik konuştu!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde operacı Pervin Chakar ve piyanist Paolo Villa’nın ‘Bir Opera Gecesi’ dinletisine katıldı.   

CHP Lideri geceden operacı Pervin Chakar'ın elini öptüğü fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. 

O fotoğraf gündem olurken, Özgür Özel'e çok sayıda eleştiri ve tepki geldi. 

O kareye, Ankara Masası Gündem Özel yayınında Gazeteci Fatih Atik'in sorularını yanıtlayan Gazeteci Şaban Sevinç'ten de bir yorum geldi. 

Sevinç, şu ifadeleri kullandı;

"Çok haksız, yanlış bir suçlama"

"Burada Özgür Özel geçmişte bölücü açıklamalar yapan Pervin Chakar'ın elini öpmüyor, onu kutlamıyor. Kimi kutluyor? Uluslararası bir şöhreti olan Pervin Chakar'ı kutluyor. Bu çok haksız bir suçlama. Çok yanlış bir suçlama. "

"Pervin Chakar, Kürt asıllı bir vatandaşımız"

Bir de şu var. Kürtler, belediye başkanı seçiyor, bölücü diye görevden alıyorsun. Kürtler, milletvekili seçiyor bölücü terörist diyorsun. Kürtler, sanatçı çıkarıyor, yetiştiriyor. Sonuçta Pervin Chakar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ancak Kürt asıllı bir vatandaşımız." 

"Bu tür iddiaları ben faşistçe ve ırkçı buluyorum" 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu ülkenin kurucu partisi olduğunu ifade eden Sevinç, "Türkiye'nin bekasına, bütünlüğüne yönelik AK Parti'den daha büyük hassasiyet gösteriyor. Dolayısıyla bu tür iddiaları ben faşistçe ve ırkçı buluyorum. Özgür Özel'in bu fotoğraf üzerinden eleştirilmesini ben faşizm ve ırkçı buluyorum." dedi. 

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110961/saban-sevinc-ozgur-ozele-yapilan-elestirilere-yonelik-konustu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.