Şaban Sevinç'ten CHP'ye ilişkin dikkat çeken yerel seçim çıkışı!

Yerel seçime yönelik açıklamalarda bulunan Şaban Sevinç, Cumhuriyet Halk Partisi'nde 5 büyükşehre işaret etti. Sevinç, "Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkanlıklarında ciddi değişimler bekleyebiliriz" dedi.
Ecem Çetin
|
21 Kasım 2023, Salı - 16:11
Şaban Sevinç'ten CHP'ye ilişkin dikkat çeken yerel seçim çıkışı!

Yerel seçimlere kısa bir süre kaldı... 

Seçmenler, 31 Mart 2024'te oy kullanmak için sandık başına gidecek. 

Seçimlere sayılı günler kalırken, partilerde hazırlık süreci de başladı. 

Belediye başkan adayları tek tek belli oluyor. 

Ankara ve İstanbul adayı belli olan Cumhuriyet Halk Partisi'nin yerel seçimde nasıl bir sonuç alacağı merak ediliyor. 

Ankara Masası Gündem Özel yayınında Gazeteci Fatih Atik'in sorularını yanıtlayan Gazeteci Şaban Sevinç yerel seçime yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı  Özlem Çerçioğlu adaylıklarını devam edeceğini ifade eden Sevinç, " Özgür Özel bu 3 başkanın devam edeceğini söyledi. Sayın Özgür Özel’in açıklamasından çıkardığımız cümlede diğer tüm belediye başkanları tartışılabilir gibi bir tablo var" dedi. 

Şaban Sevinç, şu ifadeleri kullandı;

"Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkanlıklarında ciddi değişimler bekleyebiliriz"

"Özgür Özel’in açıklamasından çıkardığımız cümlede diğer tüm belediye başkanları tartışılabilir gibi bir tablo var. Ben Tunç Soyer’in tekrar aday olacağına ihtimal vermiyorum. Keza Akdeniz’deki Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek değişebilir. Zeydan Karalar değişebilir, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı değişebilir. Bunlar değişme olasılığı yüksek olan isimler. Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün değişebilir, Tekirdağ belediye başkanı değişebilir. Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkanlıklarında ciddi değişimler bekleyebiliriz. CHP’nin kesin aldığı kimi koyarsa koysun açık arayla kazandığı çok sayıda ilçe var oradaki belediye başkanlarının önemli bir kısmı değişebilir."

Şaban Sevinç, CHP kurultayı öncesinde delegelere rüşvet verildiği iddialarına yönelik, "Parayla, rüşvetle kurultay bu kararı aldı demek hem CHP'ye karşı büyük bir saygısızlık ve terbiyesizlik hem de Türk siyasetine, demokratik birikimimize karşı büyük bir suçlama ve iftira diye düşünüyorum. "ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110965/saban-sevincten-chpye-iliskin-dikkat-ceken-yerel-secim-cikisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.