Ümit Dikbayır'dan İYİ Parti kararı

İYİ Parti’den istifa edeceğini duyurduktan sonra ihraç istemiyle disipline sevk edilen ve hakkında ‘partili bir kadını taciz etme’ iddiası öne sürülen Ümit Dikbayır, kararın vazgeçti.
Onur Çetinkaya
|
21 Kasım 2023, Salı - 17:01
Ümit Dikbayır'dan İYİ Parti kararı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın kendi banka hesaplarını incelettiğini ve belediyelerle ticari ilişkilere girdiğini iddia etmesi sonrası Dikbayır, kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz hafta grup toplantısında, "Bu ülkeye kazık atan herkesi buradan silmezsem adımı değiştireceğim. İyiler Hareketi cep doldurmaya kalkışanların karşısında, sırtında yara olmayan, tertemiz, gözümün içine baksan arkasının görüldüğü insanlardan oluşan bir partidir. Bunun dışında davrananların içimizde yeri yoktur" ifadelerini kullanmıştı.

Dikbayır'ın İYİ Parti'nin bu kararı sonrası ilk açıklamaları partiden istifa edeceği yönündeydi.  Ancak Dikbayır hakkında ‘partili bir kadını taciz etme’ iddiası öne sürüldüğü için kararından vazgeçti.

Dikbayır, "Vazgeçtim. Baktım istifa edersem üstüme kalacak sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110969/umit-dikbayirdan-iyi-parti-karari
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.