Hizbullah İsrail sınırında SİHA ile saldırdı

Orta Doğu'daki tansiyon, Hizbullah'ın İsrail'in sınır hattındaki Metulla yerleşim birimine SİHA ile düzenlediği ilk saldırıyla yükseldi. İki adet S-5 tipi füze taşıyan SİHA, askeri araçları hedef aldı. Hizbullah ölü ve yaralıların olduğunu belirtirken, İsrail'den resmi bir açıklama henüz gelmedi. Bu olay, bölgedeki artan gerilim ve çatışma riskini artırdı.
Kaynak: AA
|
16 Mayıs 2024, Perşembe - 19:42
Hizbullah İsrail sınırında SİHA ile saldırdı

Orta Doğu'daki gerginlik yeni bir boyut kazandı. Hizbullah örgütü, İsrail'in sınır hattındaki Metulla yerleşim birimindeki askeri hedefe "ilk kez" silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile bir saldırı düzenlediğini duyurdu.

Lübnan'ın güneyinden operasyon gerçekleştiren Hizbullah, İsrail'in kuzey sınırlarında bulunan Metulla yerleşim birimindeki askeri hedefe SİHA ile saldırı düzenlediğini ifade etti. Bu saldırının, bölgede artan gerilim ve çatışma riskini daha da tırmandırdığı belirtiliyor.

Saldırıda kullanılan SİHA'nın iki adet S-5 tipi füze taşıdığı bildirildi. Hedef alınan bölgede konuşlu askeri araçlar ve çevresindeki askerlere yönelik gerçekleştirilen saldırıda, Hizbullah'ın İsrail askerleri arasında ölü ve yaralılar olduğunu açıkladığı belirtildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2138776/hizbullah-israil-sinirinda-siha-ile-saldirdi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.