Özel, "Bahçeli, Cumhur İttifakı'ndan memnun değilse bizim ittifaka katılabilir"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına değindi. Özel, "Belli ki Cumhur İttifakı'nda sorunlar var. Bahçeli, ittifakımıza katılabilir." dedi.

O
Onur Çetinkaya Editör
YAYINLAMA
13 Haziran 2024 11:40
GÜNCELLEME
13 Haziran 2024 16:04
Özel, ''Bahçeli, Cumhur İttifakı'ndan memnun değilse bizim ittifaka katılabilir''
O
Onur Çetinkaya Editör

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 yılın ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'ne ziyarette bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özel'in 12. kattaki görüşmesi  1 saat 30 dakika sürdü. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önce CHP Genel Merkezinde Genel Başkan Özgür Özel daha sonra da öldürülen Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüşmesi Cumhur İttifakı'nda kriz mi var sorusunu akıllara getirdi.

"Samimi dileğimizdir"

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özgür Özel görüşmesine ilişkin açıklama yaptı.

Cumhur İttifakı'na bağlılıklarını sürdürdüğünü vurgulayan Bahçeli, "AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifak vücuda gelmesi samimi dileğimizdir." ifadelerini kullanmıştı.

MHP lideri Bahçeli, Cumhur İttifakı'na bağlılıklarının kararlılıkla devam edeceğini söyledi. Sinan Ateş davasına da değinen Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi mezkur davanın 1 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak duruşmasında mutlaka hazır bulunacak." dedi.

"Bizim ittifaka katılabilir"

Bizim kavga edecek kimsemiz yok diye söze başlayan Özel, Cumhur İttifakı ortağı Bahçeli'nin sözlerini değerlendi.

31 Mart seçimlerinde hiçbir ittifakın içerisinde yer almadıklarını vurgulayan CHP lideri,  "İttifak ortağımız olmadığımız için de kavga edecek kimsemiz yok. Sayın Bahçeli'ye de bir davette bulunayım. Eğer kendisi ittifakından memnun değilse bizim ittifakımıza katılabilir." dedi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.