Sincan'da kurban kesim yerleri belirlendi.

Sincan Belediyesi 16 Haziran 2024 Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Kurban kesim yerleri belirlendi. Vatandaşlar belirlenen noktalarda huzur ve güven içinde ibadetlerini eda edebilecek. Arife günü mezarlık servisleri de ring atacak.

CS
Canan Salman Editör
YAYINLAMA
13 Haziran 2024 13:00
GÜNCELLEME
13 Haziran 2024 13:35
Sincan'da kurban kesim yerleri belirlendi.
CS
Canan Salman Editör

Sincan Belediyesi ekipleri Kurban Bayramına sayılı günler kala sahada tam kadro görev alıyor. Veterinerinden zabıtasına, temizlik işlerinden sorumlu personele kadar ekipler vatandaşın huzurlu bir bayram geçirmesi için aralıksız çalışıyor. Vatandaşların kurbanlıklarını temin edebilmesi amacıyla Çimşit ve Yenikent’e kurulan kurban pazarları hizmete devam ederken, kurban kesim noktaları da belirlendi. Sincan’da toplam 10 noktada vatandaş kurban kesimi yapabilecek.

Ücretli Kesim Alanları

-Yeni Çimşit Kurban Pazarı

-Yenikent Kurban Pazarı

Serbest Kesim Alanları

-G.O.P Mahallesi Pazar Yeri

-İstasyon Mahallesi Pazar Yeri

-Osmanlı Mahallesi Pazar Yeri

-Pınarbaşı Mahallesi Pazar Yeri

-Plevne Mahallesi Pazar Yeri

-Tandoğan Mahallesi Pazar Yeri

-Temelli Kapalı Pazar Yeri

-Yenikent Fevzi Çakmak Mah. Perşembe Semt Pazarı

Kesim Alanlarında Vatandaşa Kolaylık

Gerçekleştirilecek kesim işlemi randevu ile gerçekleştiriliyor. Sıra numarası verilen vatandaş, randevu saati gelince SMS ile bilgilendirilerek kesim alanına yönlendiriliyor. Sıra takibi www.sincan.bel.tr adresin... de yapılabiliyor. Ayrıca canlı yayın kameraları ile kurban pazarları izlenebiliyor, alandaki LED ekranlarla sıra takibi yapılıyor.

Arife Günü Mezarlık Servisleri Hizmette

Sincan Belediyesi mezarlık servisleri Cuma gününe ek olarak arife günü sabah 09.00 akşam 17.00 saatlerinde ring atacak.

Birinci servis Sincan Kahve Konağı önünden başlayarak, Ankara Caddesi, Atatürk Caddesi, Zeki Uğur Caddesi ve Buhara Caddesi üzerinden geçerek vatandaşları Çimşit mezarlığına götürecek.

İkinci servis vatandaşları Fatih Bölgesinden Çimşit mezarlığına taşıyacak. Fatih Nafiz Körez Devlet Hastanesi önünden devam ederek Ulubatlı Hasan Mahallesi Sincan Belediyesi Ek Hizmet Binasına, oradan da İzmir Caddesi, Çalkın Caddesi ve Ahmet Andiçen Caddesi güzergahını takip edecek. Son olarak OSB içerisinden Buhara Caddesine çıkarak mezarlığa ulaşacak.

Üçüncü servis
Osmanlı Mahallesinden kalkacak, Ahi Mesut Bulvarı Vatan Caddesinden başlayarak M. Aksoy Caddesi, 1562 Cadde istikametinden Ahi Mesut Bulvarı üzerinden Buhara Caddesi, oradan da Çimşit Mezarlığına ulaşacak.

Dördüncü servis olan Ahi Evran Mahallesi servisi, Yunus Emre Mahallesi muhtarlık önü hareket ederek İstasyon Mahallesi Muhtarlığı, Ahi Evran Mahallesi Muhtarlık önünden geçerek Sincan Sanayi içerisinden vatandaşları Çimşit Mezarlığına götürecek.

Beşinci servis Plevne Mahallesi Muhtarlık önünden kalkıyor. Akşemsettin Mahallesi Muhtarlık önü ve oradan da Sanayi içerisinden geçerek mezarlığa gidecek.

Altıncı servis ise Yenikent’teki vatandaşları Çimşit mezarlığına taşıyacak. Mevlâna Caddesi üzerinden kalkan servis, 65. Cadde istikametinden Melih Gökçek Bulvarı, 64. Cadde istikametine oradan Kazım Karabekir Caddesi, Orhan Gazi Caddesi, Fatih Caddesi, Yenikent Merkez Cami önü, Ayaş Caddesi ve OSB güzergâhını takip ederek Çimşit mezarlığına ulaşacak.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.