Destici'den MHP ve Ülkü Ocaklarına destek

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, kimsenin Sinan Ateş hadisesini siyasetine malzeme yapmaması, peşin hükümle birilerini linç etmeye kalkışmaması ya da kurumsal kimliklere pervasızca saldırmaması gerektiğini söyledi.

AA
Kaynak AA
YAYINLAMA
13 Haziran 2024 17:44
GÜNCELLEME
13 Haziran 2024 17:52
Destici'den MHP ve Ülkü Ocaklarına destek
AA
Kaynak AA

Destici, Elazığ'da partisinin İl Başkanlığını ziyaretinde siyasi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarının Cumhur İttifakı'nı nasıl etkileyeceği" yönündeki soru üzerine Destici, Cumhur İttifakı'nın sadece bir seçim ittifakı olmadığına işaret etti.

Cumhur İttifakı’nın, devletin varlığını ve ülkenin bütünlüğünü, milletin birliğini, kardeşliğini, istiklalini ve istikbalini önceleyen bir ittifak olduğunu vurgulayan Destici, Cumhur İttifakı'nın devamından yana olduklarının altını çizdi.

Mustafa Destici Devlet Bahçeli’nin açıklamalarına ne dedi?

Destici şöyle dedi:


Son günlerde yaşanan ziyaretlere ilişkin soru üzerine de Destici, yerel seçimden sonra siyasette bir yumuşama havası estiğini, esmeye de devam ettiğini hatırlattı.

“Bu kabullerin veya ziyaretlerin doğru olduğunu düşünüyorum.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da kendisine gelen görüşme taleplerini kabul etmesinin doğal olduğunu belirterek şunları söyledi:


“Kimse bunu siyasetine malzeme yapmamalı”

Destici, Sinan Ateş’in eşinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmesini de şu ifadelerle değerlendirdi:

Destici başka bir soruyu yanıtlarken, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'in, bugüne kadar kendisinden ziyaret talebinde bulunmadığını açıkladı.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.