Süleyman Soylu’dan ittifak paylaşımı

Cumhur İttifakına destek paylaşımı yapan eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyorlar” dedi.

EK
Ersin Küçükbarak Editör
YAYINLAMA
14 Haziran 2024 10:20
GÜNCELLEME
14 Haziran 2024 10:38
Süleyman Soylu’dan ittifak paylaşımı
EK
Ersin Küçükbarak Editör

Siyaset, seçim bitmesine rağmen sıcaklığını koruyor.

Özgür Özel’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyareti ve sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iade-i ziyareti, siyasette yumuşamayı manşetlere taşıdı.

Ancak, bu karşılıklı siyasi trafiğin Cumhur İttifakı ortağı MHP’de rahatsızlık yarattığı ileri sürüldü.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “ AK Parti ile CHP arasında süren görüşmeler sonrasında 'AK Parti-CHP ittifakı, MHP’nin samimi dileği ve temennisidir” açıklaması yaptı.

Ankara’da öldürülen eski Ülkü ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in iki kızını da alarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi de “ MHP’deki rahatsızlığı artırdı” değerlendirmeleri yapıldı.

Bunların ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den “Cumhur İttifakı çatırdıyor mu?” sorularına yol açan açıklamalar geldi.

Ancak, Ak Parti cephesi Ömer Çelik üzerinden ittifakın sorunsuz devam ettiği mesajı verdi.

Devlet Bahçeli'nin manşetlere çıkan açıklamaları sonrası eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Milletvekili Süleyman Soylu da Cumhur İttifakı'na destek paylaşımı yaptı.

"Tarih inşa ediyorlar"

X hesabından paylaşımda bulunan Soylu, "Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve Türkmen Beyi Büyüğümüz MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli tarih inşa ediyorlar" dedi.

Süleyman Soylu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve Türkmen Beyi Büyüğümüz MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli tarih inşa ediyorlar” diyen Soylu, Cumhur İttifakı’nı Selçuklu ve Osmanlı olarak niteledi. Soylu,  Cumhur İttifakı için “Türkiye Cumhuriyeti’nin ta kendisidir. Değerleri her gün bozulan dünyanın vicdanıdır” değerlendirmesinde bulundu.

Soylu, Cumhur İttifakı’nın, Türkiye Yüzyılını gelecek yüzyıllara Türk’ün onurlu asrı olarak emanet edeceğini vurguladı.

Süleyman Soylu, “Allah bizimle beraberdir." ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.