Seyi̇than İzsi̇z kimdir?

İYİ Parti İstanbul milletvekili olan ve partiden istifa eden Seyi̇than İzsi̇z kimdir?

SM
Suat Mutlu Editör
YAYINLAMA
14 Haziran 2024 12:43
GÜNCELLEME
14 Haziran 2024 13:06
Seyi̇than İzsi̇z kimdir?
SM
Suat Mutlu Editör

Seyithan İzsiz, 1976 yılında Van’ın Çatak ilçesinde doğmuş, Türk iş insanı ve siyasetçidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü bitirmiş ve yüksek lisansını İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 

İş Hayatı: Seyithan İzsiz, genç yaşlarda iş hayatına atılmanın getirdiği tecrübeleri kullanarak DELTA HOLDİNG’i kurmuştur. Bugün, DELTA HOLDİNG, dünya genelinde 150 noktada satış ofisleri bulunan, Türkiye’nin önde gelen markalarından biridir. İzsiz’in liderliğinde şirket, sektörde önemli bir yere sahip olmuştur.

Sivil Toplum ve Siyasi Kariyer: İş hayatının yanı sıra, Seyithan İzsiz, sivil toplum kuruluşlarında ve siyasette de aktif rol almıştır. Van Federasyonu Başkanlığı, Beylikdüzü Gönüllüleri Vakfı Kurucu Başkanlığı ve İstanbul Doğu-Güneydoğu Üst Çatı Platformu Kurucu Üyeliği gibi önemli görevlerde bulunmuştur. Ayrıca, iki dönem İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve Komite Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

2014 yılında AK Parti’den Beylikdüzü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliğine seçilen İzsiz, 2018 yılında milletvekili aday adayı olmuş, 2019 yılında ise Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı olarak siyaset sahnesinde yer almıştır. 2023 Türkiye genel seçimlerinde İYİ Parti'den İstanbul milletvekili seçilmiştir. 28. dönem İYİ Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili olarak görevinde bulunmuştur.  İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz, İYİ Partiden istifa etti.

Kişisel Yaşam: Seyithan İzsiz, evli ve üç çocuk babasıdır. Hem iş dünyasında hem de siyasi alanda gösterdiği başarılarla tanınan İzsiz, toplumun farklı kesimlerine hizmet etmeye devam etmektedir.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.