Bayram tatili dolayısıyla yollarda trafik yoğunluğu yaşanıyor

Kurban Bayramı tatili nedeniyle Türkiye genelinde yoğun trafik yaşanıyor. Anadolu Otoyolu'nun Bolu ve Düzce kesimleri ile D-100 kara yolunun Karabük Eskipazar ilçesi arasında sürücülerin yoğun geçişi sebebiyle uzun araç kuyrukları oluştu. Polis ve karayolları ekipleri, trafik akışını sağlamak için yönlendirmeler yapıyor ve güzergahlarda kontrollerini sıklaştırıyor. İstanbul'da da otoyol ve köprülerde büyük bir trafik yoğunluğu gözleniyor.

AK
Afife Kaya Editör
YAYINLAMA
14 Haziran 2024 18:24
GÜNCELLEME
14 Haziran 2024 19:57
Bayram tatili dolayısıyla yollarda trafik yoğunluğu yaşanıyor
AK
Afife Kaya Editör

Kurban Bayramı tatili nedeniyle ülke genelinde yollarda yoğun trafik yaşanıyor. Özellikle Anadolu Otoyolu'nun Bolu ve Düzce kesimleri ile D-100 kara yolunun Karabük Eskipazar ilçesi sınırlarındaki 13 kilometrelik bölümünde araç trafiği akıcı yoğunluk gösteriyor. Tatilini memleketlerinde veya tatil beldelerinde geçirmek isteyen İstanbul ve çevre illerden gelen sürücülerin yoğun geçişi devam ediyor.

Otoyol ve Kara Yollarında Yoğunluk Artıyor

Anadolu Otoyolu'nun Bolu ve Düzce kesimlerinde, özellikle Gümüşova rampaları, Gölyaka ve Kaynaşlı geçişleri ile Bolu Dağı Tüneli'nde ve viyadüklerinde araç yoğunluğu dikkat çekiyor. Ayrıca Yeniçağa ve Gerede gişeleri ile dinlenme tesislerinde giriş ve çıkışlarda da yoğunluk gözleniyor. Polis ekipleri, yoğunluğa bağlı olarak sürücüleri zaman zaman otoyoldan D-100 kara yoluna yönlendiriyor.

İstanbul'da Trafik Yoğunluğu Artıyor

İstanbul'da da Kurban Bayramı öncesinde şehir dışına çıkanlar nedeniyle otoyol ve ana arterlerde yoğun trafik yaşanıyor. Fatih Sultan Mehmet ve 15 Temmuz Şehitler köprülerinde Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na geçişlerde trafik sıkışıklığı yaşanırken, TEM Otoyolu'nda Levent bağlantısına ve D-100 kara yolunda Çağlayan bölgesine kadar yoğunluk görülüyor.

Karayolu Kontrolleri Devam Ediyor

Karayolları ve trafik ekipleri, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'dan Karadeniz'e giden sürücülerin kullandığı güzergahlarda kontrollerini sürdürüyor. Özellikle Kuzey Marmara Otoyolu'nun sona erdiği Sakarya-Akyazı bölgesinde de araç yoğunluğu dikkat çekiyor.

Ankara-Samsun Yolu ve Diğer Güzergahlar

Ankara-Samsun kara yolunda da özellikle Havza civarında trafik yoğunluğu yaşanıyor. Karadeniz Bölgesi'ne doğru giden sürücülerin oluşturduğu yoğunluk, trafik ekiplerinin önlem almasını gerektiriyor.

Kırıkkale ve D-100 Kara Yolu Yoğunluğu

Kırıkkale-Ankara kara yolunda da bayram tatili sebebiyle araç trafiği sıkışık seyrediyor. Karayolları ekipleri, trafik akışını sağlamak için bazı kavşakları geçici olarak kapatarak önlem alıyor.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.