Akdeniz'de deprem

Bugün öğleden sonra Gökova Körfezi açıklarında meydana gelen 3.0 büyüklüğündeki deprem, Kandilli Rasathanesi tarafından duyuruldu. Saat 16:53'te gerçekleşen sarsıntının derinliği 6.5 kilometre olarak ölçüldü. Marmaris Kaymakamı Nurullah Kaya, depremin ilçe açıklarında ve 44 kilometre derinlikte olduğunu belirterek, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını bildirdi.

AK
Afife Kaya Editör
YAYINLAMA
14 Haziran 2024 19:06
GÜNCELLEME
14 Haziran 2024 19:28
Akdeniz'de deprem
AK
Afife Kaya Editör

Bugün öğleden sonra Akdeniz'in Gökova Körfezi açıklarında meydana gelen 3.0 büyüklüğündeki deprem, bölgeyi sarsarak yerel halkı tedirgin etti. Kandilli Rasathanesi'nin verdiği bilgiye göre, saat 16:53'te gerçekleşen depremin derinliği 6.5 kilometre olarak ölçüldü.

Marmaris Kaymakamı Nurullah Kaya, depremin ilçe açıklarında ve 44 kilometre derinlikte olduğunu belirterek, şu ana kadar ilçede herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını açıkladı. İlçe halkının güvenliği için gerekli önlemlerin alındığı bilgisini veren Kaymakam Kaya, vatandaşların herhangi bir panik yapmaması gerektiğini vurguladı.

Öte yandan, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, dün gece saatlerinde de Marmaris açıklarında 4.7 büyüklüğünde başka bir sarsıntı yaşandığı kaydedildi. Bu depremin 44.4 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.