Bayram öncesi denize girişler yasaklandı

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde olumsuz hava ve deniz şartları nedeniyle 15 Haziran 2024 tarihinde 24 saat boyunca denize girmek yasaklandı. Ayrıca, Balıkesir'in Erdek ilçesinde bayram tatili süresince artan yoğunluk nedeniyle Sahil Güvenlik Komutanlığı, tatilcileri deniz kazalarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

AK
Afife Kaya Editör
YAYINLAMA
14 Haziran 2024 19:47
GÜNCELLEME
14 Haziran 2024 21:31
Bayram öncesi denize girişler yasaklandı
AK
Afife Kaya Editör

Kocaeli'nin Karadeniz kıyısındaki ilçesi Kandıra'da denize girişler yasaklandı. Balıkesir'in Erdek ilçesinde bayram yoğunluğu nedeniyle Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri de denize giren tatilcileri uyardı.

Kocaeli'nin Karadeniz kıyısı bulunan Kandıra ilçesinin tüm sahillerinde, olumsuz hava ve deniz şartları sebebiyle 1 gün süreyle denize girmek yasaklandı. Kandıra Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Olumsuz hava/deniz şartları sebebiyle 15 Haziran 2024 Cumartesi günü Kandıra ilçemizde bulunan tüm plajlarda denize girmek tehlikeli ve yasaktır. Vatandaşlarımızın denize girmemeleri önemle rica olunur" ifadeleri kullanıldı.

ERDEK'TE UYARI

Balıkesir'in Erdek ilçesinde bayramda yoğunluk olacağı için Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından denize giren tatilciler kazalara karşı uyarılıyor. Sahil Güvenlik ekipleri, özellikle bayram tatilinde yoğunlaşan deniz trafiği ve artan yüzücü sayısı nedeniyle, Erdek'te güvenlik önlemlerini artırmış durumda. Sahil güvenlik botuyla, kıyıya paralel çekilen güvenlik mantarlarının dışına çıkılmaması için anonslar yapılarak kumsaldaki vatandaşlar olası boğulma ve deniz kazalarına karşı ikaz ediliyor. Tatilcilerden, güvenli ve keyifli bir bayram geçirebilmeleri için bu uyarılara dikkat etmeleri isteniyor.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.