Nuri Şahin, Borussia Dortmund’un yeni teknik direktörü oldu

Almanya Bundesliga ekibi Borussia Dortmund, teknik direktörlük görevine Nuri Şahin’in getirildiğini açıkladı. İmzanın ardından açıklamalarda bulunan Nuri Şahin, “Borussia Dortmund'un teknik direktörü olmak benim için büyük bir onur. Bana duydukları güvenden dolayı kulüpteki sorumlu herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

DHA
Kaynak DHA
YAYINLAMA
14 Haziran 2024 21:02
GÜNCELLEME
14 Haziran 2024 21:07
 Nuri Şahin, Borussia Dortmund’un yeni teknik direktörü oldu
DHA
Kaynak DHA

Geçtiğimiz günlerde Alman çalıştırıcı Edin Terzic’in takımdan ayrılmasının ardından teknik direktörlük arayışlarını sürdüren Borussia Dortmund, yardımcı antrenör olarak kulüpte görev yapan Nuri Şahin’i takımın başına getirdi. Kulüpten yapılan açıklamada 35 yaşındaki genç teknik adam ile 3 yıllık anlaşma sağladıkları belirtildi.

Nuri Şahin: Borussia Dortmund'un teknik direktörü olmak benim için büyük bir onur

Borussia Dortmund'daki görevini sabırsızlıkla beklediğini ifade eden Nuri Şahin, “Borussia Dortmund'un teknik direktörü olmak benim için büyük bir onur. Bana duydukları güvenden dolayı kulüpteki sorumlu herkese teşekkür etmek istiyorum. BVB'deki rolümü gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum. İlk günden itibaren mümkün olan en yüksek başarıyı elde etmek için her şeyi büyük bir enerji ve büyük bir tutkuyla yapacağız” dedi.

Lars Rıcken: Nuri Dortmund’un DNA'sını iyi biliyor

Nuri Şahin’in takım için doğru teknik direktör olduğuna inandıklarını söyleyen Borussia Dortmund Spor Genel Müdürü Lars Ricken, “Nuri Şahin gibi genç neslin bir temsilcisine teknik direktörlük görevini devredebildiğimiz için çok mutluyuz. Kendisini son birkaç yıldır antrenörlük kariyerine hazırladı ve yeni görevini büyük bir özveriyle yerine getirecek ve takımımızı geliştirmeye devam edecektir. Eski takım arkadaşları olarak, güven ve hırs ruhu içinde birlikte çalışacağız. Nuri hem oyuncu hem de yardımcı antrenör olarak kulübü, personeli ve Dortmund’un DNA'sını iyi biliyor. Nuri'nin bizim için doğru teknik direktör olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

Sebastıan Kehl: Nuri'ye güvenimiz ve desteğimiz tam

Nuri Şahin’e çok güvendiklerini ifade eden Borussia Dortmund Sportif Direktörü Sebastian Kehl ise şu yorumlarda bulundu:

“Nuri Şahin geçen sezon takımımızın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde finale yükselmesine yardımcı oldu. Oyuncu ve yardımcı antrenör olarak edindiği deneyimlerden BVB'nin nasıl çalıştığını ve özellikle de başarının nasıl geldiğini biliyor. Doğal otoritesi ve uzmanlığı sayesinde takımımıza çok iyi erişebiliyor ve birlikte ne üzerinde çalışmamız gerektiğini biliyor. Nuri'ye güvenimiz ve desteğimiz tam.”

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.