Fotoğraf çekilmek isterken kayalıklardan düştü!

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde kayalıklarda fotoğraf çekilmek isterken denize düşen Havvanur Yavuz'un (19) ardından babası Mehmet Yavuz (58) ve kardeşi Ömer Yavuz'un (22) da denize düşmesi sonucu yaşanan olayda, baba hayatını kaybetti.

Kay
Kaynak Kaynak: DHA
YAYINLAMA
16 Haziran 2024 07:05
GÜNCELLEME
16 Haziran 2024 07:06
Fotoğraf çekilmek isterken kayalıklardan düştü!
Kay
Kaynak Kaynak: DHA

Dün akşam saat 20.30 sıralarında Kandıra ilçesi Babalı Mahallesi Harmankaya mevkiinde meydana gelen olayda, Havvanur Yavuz dengesini kaybederek kayalıklardan denize düştü. Kızının düştüğünü gören baba Mehmet Yavuz, kızını kurtarmak için denize atladı. Bu sırada babası ve kız kardeşinin denize düştüğünü gören Ömer Yavuz da onları kurtarmak amacıyla denize girdi.

Çevredekilerden Gelen İhbar Üzerine Ekipler Seferber Oldu

Olayı gören çevredekiler hemen sağlık, jandarma ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Kocaeli Su Kazaları Engelleme Merkezi (KOSKEM) ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, denize düşen baba ve çocuklarını denizden çıkarmayı başardı.

Baba Hayatını Kaybetti

Boğulma tehlikesi geçiren baba ve çocukları, ilk müdahalelerinin olay yerinde yapılmasının ardından ambulans ile Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen baba Mehmet Yavuz hayatını kaybetti. Havvanur ve Ömer Yavuz’un tedavileri ise hastanede devam ediyor.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.