Devlet Bahçeli: Bizde çatlama olmaz biz kaya gibiyiz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş'in mezarını ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, Cumhur İttifakı'nın sağlamlığını vurgulayarak "Bizde çatlama olmaz, biz kaya gibiyiz" dedi.

AK
Afife Kaya Editör
YAYINLAMA
16 Haziran 2024 08:14
GÜNCELLEME
16 Haziran 2024 08:23
Devlet Bahçeli: Bizde çatlama olmaz biz kaya gibiyiz
AK
Afife Kaya Editör

MHP Lideri Devlet Bahçeli, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin siyasi istikrarının devam ettiğini belirterek, "Ümitliyiz, güvenliyiz, Cumhur İttifakı devam edecektir. 2028'e kadar önümüzde 4 yıl bulunmaktadır. Yapısal reformların yapılacağı, demokratik açılımın daha da gelişeceği bir ortamda milletimizin huzurunda bulunurken, herhangi bir sebeple hükümetin çatlayacak gibi milleti karamsarlığa itenler var. Bizde çatlama olmaz, biz kaya gibiyiz" ifadelerini kullandı.

MHP'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki hükümete destek verme konusunda kararlı olduğunu belirten Devlet Bahçeli, "MHP bu anlayışla, Cumhurbaşkanımızın yanındadır. Köstek değil, yardımcı olmak lazım. Temennimiz barış, kaynaşma, dayanışma ve paylaşmadır. MHP üzerine düşen her türlü sorumluluğu ve fedakarlığı yaparak yoluna devam edecektir" şeklinde konuştu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli ayrıca, siyasette kaynaşma, anlaşma ve barışma çağrısında bulunarak, "MHP'yi anlamayanlar masayı nasıl dağıttıklarını hatırlamalı, şimdi ise yol gösterici duruma dönmüşlerdir" dedi ve sözlerini şu dua ile noktaladı: "Allah onları ıslah etsin."

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.