Katliam gibi olay: 6 ölü!

Gaziantep’te, Suriye uyruklu Mustafa Hıdır, gün içerisinde tartıştığı 5 kişiyi öldürüp, 2 kişiyi yaraladıktan sonra polis tarafından yakalanacağını anlayınca intihar etti.

Kay
Kaynak Kaynak: DHA
YAYINLAMA
16 Haziran 2024 08:27
GÜNCELLEME
16 Haziran 2024 08:28
Katliam gibi olay: 6 ölü!
Kay
Kaynak Kaynak: DHA

Gaziantep'te dün gece yaşanan olayda, Suriye uyruklu Mustafa Hıdır, gün içerisinde çıkan tartışmaların ardından 5 kişiyi öldürüp 2 kişiyi de yaraladıktan sonra intihar etti. Vatan, Üçoklar ve Barak mahallelerinde gerçekleşen kanlı olaylar, şehri derin bir şok içerisinde bıraktı.

Olayların başlangıcı, Mustafa Hıdır'ın bir berber dükkanında tartıştığı kişiyi vurmasıyla oldu. Berberdeki bu ilk cinayetin ardından Hıdır, Üçoklar Mahallesi'nde bulunan tartıştığı kişilerin evine giderek rastgele ateş açtı. Evde bulunan 6 kişiden 4'ü hayatını kaybederken, 2 kişi de ağır yaralandı.

Polisin olay yerine ulaşmasıyla birlikte Hıdır, Barak Mahallesi'ndeki evine çekildi ve polisleri görünce intihar etti. Kendi kullandığı silahla başına ateş eden Hıdır, yaşamına son verdi.

Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından ölenlerin ve yaralıların cesetleri Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı, yaralılar ise hastaneye sevk edildi. Yaralılardan birkaçının hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.