Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "iadeiziyareti hazmedemediler" sözlerine yanıt

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "iadeiziyareti hazmedemediler" sözlerine yanıt verdi. Özel, bu ifadeleri kendi üzerine almadığını belirterek, Cumhur İttifakı'nın iç dinamiklerine işaret etti ve siyasette normalleşmenin önemini vurguladı. Ayrıca, son görüşmelerde emekli maaşları ve asgari ücret konularının ele alındığını ancak umut verici bir işaret almadıklarını ifade etti.

AK
Afife Kaya Editör
YAYINLAMA
16 Haziran 2024 10:08
GÜNCELLEME
16 Haziran 2024 10:07
Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''iadeiziyareti hazmedemediler'' sözlerine yanıt
AK
Afife Kaya Editör

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın G7 zirvesi sonrası yaptığı "iadeiziyareti hazmedemediler" açıklamasına yanıt verdi. Bayramını Manisa'da geçiren Özel, gazetecilere yaptığı açıklamada, söz konusu ifadelere tepki göstererek, "Üzerime alınmıyorum. Herhalde bunu yine kendi ittifak ortağına söylüyor" dedi.

Özgür Özel, siyasette normalleşmenin sağlanması gerektiğini vurgulayarak, "Ben genel başkan seçildiğimde kin ve nefret siyasetinin son bulması gerektiğini belirtmiştim. Siyasi partilerin nezaket ilişkilerini koruması gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yapılan son görüşmede emekli maaşları ve asgari ücret konularının da ele alındığını belirten Özel, "Umutsuzluk veren işaretler aldık. Enflasyonun altında bir zam yapılacağı ve asgari ücrete zam yapılamayacağı izlenimi edindim. Böyle bir durumda sessiz kalmayız. Eğer normalleşme isteniyorsa, hakkını alamayanların hakkını alması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Özgür Özel ayrıca, yeni anayasa konusunda da görüşlerini paylaşarak, "Eğer millet seçim yapıyorsa ama bakanların kimin tarafından atanacağına bir kişinin karar veriyorsa, bu demokrasi açısından ayıplı bir durumdur" dedi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.