Avukat Hüseyin Kaya'nın Polatlar için sözleri şoke etti

Polat ailesinin kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla yargılandığı davada, Dilan Polat'ın avukatı Hüseyin Kaya ile yollarını ayırdığı açıklandı. Kaya'nın sosyal medyada yaptığı açıklamalar, dava hakkında çarpıcı detaylar içeriyor.

AK
Afife Kaya Editör
YAYINLAMA
16 Haziran 2024 10:58
GÜNCELLEME
16 Haziran 2024 11:40
Avukat Hüseyin Kaya'nın Polatlar için sözleri şoke etti
AK
Afife Kaya Editör

Son günlerde gündemden düşmeyen Polat ailesi hukuk davasında yeni bir gelişme yaşandı. Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklu bulunan Dilan Polat'ın avukatı Hüseyin Kaya ile yollarını ayırdığı açıklandı. Kaya'nın, X odasında yaptığı çarpıcı açıklamalar büyük yankı uyandırdı.

Dilan Polat'ın avukatı Hüseyin Kaya, geçtiğimiz saatlerde sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruyla dikkatleri üzerine çekti. Kaya'nın X odasındaki konuşmaları, Polat ailesi hukuk davasında yeni bir boyut açığa çıkardı. "800 bin dolarlar falan, onun onda birini alsaydık öpüp başımıza bayrama iki kurbanla girerdik de neyse" diyerek davanın mali boyutuna dikkat çeken Kaya, "Bunları yazmayın, millet bende para var diye sürekli para istiyor. Bana zarar veriyorsunuz" şeklindeki açıklamalarıyla da dikkat çekti.

Ayrıca, Avukat Hüseyin Kaya'nın "Ben aslında vergi kaçırma niyetiyle hareket ettiklerini düşünmüyorum ama doğru dürüst bir işleyişlerinin olmamaları onları vergi cezasına şey yapacak. Olsun, devlete verecekler biraz da onlara çalışsınlar bence iyi de oldu yani vergi cezası vermeleri" sözleri ise davanın seyrini belirleyecek önemli bir ayrıntı olarak kayda geçti.

Davanın diğer tarafları Can Doğu ve Sıla Doğu'nun tutuksuz yargılanmasıyla birlikte gözler yeniden Polat çiftine çevrilmişti. Ancak Dilan Polat'ın avukatıyla yollarını ayırması, davanın nasıl bir seyir izleyeceği konusunda yeni spekülasyonlara yol açtı. Avukat Kaya, "Birkaç gün içerisinde Dilan Hanım'ın da bu dosyadan tahliye olması söz konusu olabilecektir, biz itiraz edeceğiz" şeklindeki sözleriyle de davanın geleceği hakkında ipuçları verdi.


Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.