Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile bayramlaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı vesilesiyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi telefonla arayarak bayramını tebrik etti.

Kay
Kaynak Kaynak: AA
YAYINLAMA
16 Haziran 2024 14:30
GÜNCELLEME
16 Haziran 2024 14:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile bayramlaştı
Kay
Kaynak Kaynak: AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi telefonla arayarak bayramını tebrik etti. İki lider arasındaki görüşme sırasında bayramlaşan Erdoğan ve Bahçeli, Türkiye'nin birlik ve beraberliğine vurgu yaptı.

Erdoğan, bayram mesajında şunları söyledi: "Nasıl bizim için Ayasofya Cami Şerifi'nin kutlu açılışı müyesser olduysa, Haremi Şerif'in de açılışını bu millete nasip eylesin. Değerli kardeşlerim Kurban Bayramı'nın bildiğimiz gibi hakikati Hazreti İbrahim Aleyhisselam ile Hazreti İsmail Aleyhisselam'ın arasındaki münasebet neyse inşallah bizler arasında da münasebet aynı şekilde tecelli eder. Birbirimizi sevmeliyiz. Bir beraber olarak bu millet yoluna devam etmeli."

MHP Lideri Devlet Bahçeli ise bayram namazının ardından MHP'nin kurucu lideri Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret ederek dua etti ve Türk siyasetindeki birlik ve istikrar mesajını vurguladı. Ziyaret sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Bahçeli, Türkiye'nin önemli meselelerinin çözümü için Cumhur İttifakı'nın kararlılığını ve birlikteliğini vurgulayarak, "Biz ne kerpiciz ne toprağız, kaya gibi Cumhur İttifakıyız." dedi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.