Dilan Polat'ın tahliyesini isteyen savcılığın gerekçesi belli oldu

Dilan Polat hakkında tahliye isteminde bulunan savcılığın gerekçeleri de ortaya çıktı. Delillerin toplandığına işaret eden savcılık aynı zamanda intihar etme riski belirleyen Adli Tıp Kurumu raporunu da dikkate alarak tahliye talep etti.

EK
Ersin Küçükbarak Editör
YAYINLAMA
17 Haziran 2024 12:11
GÜNCELLEME
17 Haziran 2024 12:26
Dilan Polat'ın tahliyesini isteyen savcılığın gerekçesi belli oldu
EK
Ersin Küçükbarak Editör

Lüks hayatlarıyla dikkati çeken Dilan ve Engin Polat çifti, kara para aklama, vergi kaçırma gibi suçlamalarla önce gözaltına alınmış daha sonra da tutuklanmıştı.

Dilan Polat’ın, tutukluluğu süresince sürekli ağladığı, kendisine zarar verme girişiminde bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Davada sürpriz bir gelişme yaşandı.

Aralarında Sıla Doğu ve Can Doğu’nun da bulunduğu 11 ttutuklu tahliye edildi. Ancak, Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Ahmet Gün ve Alper Kürşat Polat’ın tutukluluğunun devamına karar veren 4. Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın Dilan Polat için tahliye talebini reddetti.

Savcılığın tahliye talebinin gerekçeleri de ortaya çıktı.

Sabah'tan Arzu Kaya'nın haberine göre, savcılık, tahliye talebinin gerekçesinde şüpheliler Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu ile 12 şüpheli hakkında delillerin büyük oranda toplandığına işaret etti.

Şüphelilerin tutuklulukta geçirdiği süreye de dikkati çeken savcılık, , tutuklama tedbirinin bu aşamadan itibaren ölçülü olmayacağı görüşünü dile getirdi.

Savcılık, adli kontrol tedbirleriyle istenilen hukuki faydanın sağlanabileceğini belirtti.

Savcılık Dilan Polat'ın Adli Tıp Kurumu raporuna göre intihar etme riskinin tespit edildiğini de hatırlattı.

Tutukluluk hallerinin devamı kararlaştırıldı

Savcılık bu yüzden 12 şüpheli için "yurt dışına çıkış yasağı" ve "hakim tarafından belirlenen yerlere, belirtilen süreler içinde düzenli olarak başvurmak" şeklinde öngörülen adli kontrol tedbirleriyle tahliye edilmeleri talebinde bulundu.

Savcılık; Engin Polat, babası Sezgin Polat, kardeşi Alper Kürşat Polat ve muhasebecisi Ahmet Gün'ün kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olgular ve kaçma şüphelerinin bulunması nedeniyle tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.