Ayhan Bora Kaplan'a ait işletmelere sigortasız personel çalıştırma cezası verildi

Ankara'da, yurtdışına kaçmaya çalışırken yakalanan suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan'a ait iş yerlerinde yapılan denetimlerde, 15 personelin sigortasız çalıştırıldığı ortaya çıktı. İlgili işletmelere idari ceza işlemi uygulandı.

AA
Kaynak AA
YAYINLAMA
17 Haziran 2024 18:15
GÜNCELLEME
17 Haziran 2024 18:16
Ayhan Bora Kaplan'a ait işletmelere sigortasız personel çalıştırma cezası verildi
AA
Kaynak AA

Ankara Emniyeti'nde oluşturulan resmi ve sivil polis ekipleri, yurtdışına çıkmaya çalışırken yakalanan Ayhan Bora Kaplan'a bağlantısı olduğu değerlendirilen Trend, Albüm, Haaz, Öküz, Three, Tezgah, Klarnet, Bohem ve Alaçatı Kafası adlı işyerlerinde denetleme ve aramalar yaptı.

Önceki hafta gerçekleştirilen denetimlerde, ateşli silah başta olmak üzere suç aletleri bulunamadı. Ancak iş yerlerinde tespit edilen idari eksiklikler ve sorunlar nedeniyle idari işlemler uygulandı.

15 personel sigortasız çalıştırılmış

Bu çerçevede, Trend’de 2, Haaz’da 2, Albüm’de 1, Öküz’de 6, Three’de 3 ve Klarnet’te bir personelin sigortasız çalıştırıldığı belirlendi.

İş yerlerine, SGK mevzuatının yanı sıra 9207 sayılı İşyeri Açma Yönetmeliği ve 4201 sayılı Tütün Ürünlerinin Kullanılması hakkındaki yasa uyarınca da idari ceza işlemi yapıldı.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.