AK Partili Tayyar'dan vergi paketi eleştirisi

AK Partili Şamil Tayyar, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın hazırladığı vergi reform paketi taslağını sert bir dille eleştirdi. Tayyar, düzenlemenin "vergi adaleti" adı altında sunulmasına rağmen, vatandaşların üzerinde ağır bir yük oluşturacağını savundu. Özellikle, verginin neredeyse her şeyi kapsayacak kadar genişletilmiş olmasını eleştirerek, "Sanki kalp ameliyatı yaparken hastanın ciğerini de söküyorlar" şeklinde benzetmelerde bulundu.

AK
Afife Kaya Editör
YAYINLAMA
20 Haziran 2024 21:07
GÜNCELLEME
20 Haziran 2024 21:13
AK Partili Tayyar'dan vergi paketi eleştirisi
AK
Afife Kaya Editör

Şamil Tayyar, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın hazırladığı vergi reform paketi taslağını sert bir dille eleştirdi. Tayyar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yeni düzenlemenin "vergi adaleti" adı altında getirilen düzenlemelerin vatandaşı ağır şekilde etkileyeceğini savundu.

Tayyar, vergi reformuyla ilgili olarak "Ekonomi yönetiminin sunduğu bu vergi düzenlemesi, neredeyse nefesi bile vergiye tabi tutuyor" şeklinde değerlendirmede bulundu. Eleştirilerini daha da ileri götüren Tayyar, "Sanki kalp ameliyatı yaparken hastanın ciğerini de söküyorlar" ifadelerini kullandı.

AK Parti içinden gelen bu eleştiriler, vergi reform paketinin meclis gündeminde nasıl bir tartışma yaratacağı konusunda önemli ipuçları veriyor. Tayyar, düzenlemenin bürokratik bir yaklaşımla hazırlandığını ve siyasi müdahale gerektiğini vurgulayarak, "Bu gidişata 10 yıl da yetmez" uyarısında bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın vergi reform paketi, önümüzdeki günlerde meclis tarafından değerlendirilecek olup, siyasi çekişmelerin odağında yer alması bekleniyor.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.