Rusya'nın petrol rafinerilerine drone saldırısı

Rusya'nın Tambov kenti ve Adigey Özerk Cumhuriyeti'nde gerçekleşen drone saldırıları, iki petrol rafinerisinde yangına yol açtı. Saldırılar, Ukrayna kaynaklı olduğu belirtilen art arda gelen saldırılar zincirinin bir parçası olarak öne çıkarken, yetkililer yangınların kontrol altına alındığını ve can kaybı yaşanmadığını bildirdi.

AK
Afife Kaya Editör
YAYINLAMA
20 Haziran 2024 22:53
GÜNCELLEME
20 Haziran 2024 22:58
Rusya'nın petrol rafinerilerine drone saldırısı
AK
Afife Kaya Editör

Rusya'nın Tambov kenti ile Adigey Özerk Cumhuriyeti'nde bulunan iki petrol rafinerisine yapılan drone saldırıları sonucunda yangın çıktı. Saldırılar, bölgedeki petrol tesislerine yönelik Ukrayna kaynaklı art arda gerçekleşen saldırılar zincirini genişletiyor.

Geçtiğimiz günlerde Rostov kenti'nde bir petrol tesisinin hedef alınmasının ardından bugün Tambov kenti'ndeki bir rafineri gece saatlerinde saldırıya maruz kaldı. Saldırının ardından patlama meydana gelerek rafineride yangın çıktı. Tambov Valisi Maxim Yegorov, yangının çıktığı sırada herhangi bir can kaybı yaşanmadığını belirtti ve itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle yangının kontrol altına alındığını açıkladı.

Sabah saatlerinde ise Kuzey Kafkasya'daki Adigey Özerk Cumhuriyeti'nde bulunan bir başka rafineriye yönelik saldırı gerçekleştirildi. Yangın çıkan rafineriye itfaiye ekipleri sevk edilirken, bölge Başkanı Murat Kumpilov, yangının kontrol altına alındığını ve saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmadığını duyurdu.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.