PTT'den emeklilere özel düşük faizli kredi fırsatı!

PTT, emeklilere yönelik düşük faizli kredi kampanyası başlattı. PTT ve Aktif Bank işbirliğiyle sunulan bu fırsat, %3,19'dan başlayan faiz oranlarıyla 100.000 TL'ye kadar kredi imkanı tanıyor. Krediden yararlanmak isteyen emeklilerin maaşlarını PTT aracılığıyla alması ve 80 yaşını geçmemiş olması gerekiyor. 24 ay vadeli olarak sunulan bu kredi, geçim sıkıntısı çeken emekliler için önemli bir destek sağlayacak.

AK
Afife Kaya Editör
YAYINLAMA
20 Haziran 2024 22:33
GÜNCELLEME
21 Haziran 2024 00:23
PTT'den emeklilere özel düşük faizli kredi fırsatı!
AK
Afife Kaya Editör

Bankaların sunduğu kredi fırsatlarından yararlanan emekliler için PTT’den yeni bir girişim geldi. En düşük emekli maaşı olan 10 bin TL ile geçim mücadelesi veren milyonlarca emekli, kredi arayışına yönelirken, PTT’den emeklilere yönelik yeni bir kredi fırsatı hamlesi geldi. Geçim sıkıntısı çeken emekliler, sürekli bu durumu dile getirirken hükümetten ek zam bekleyen ancak umduğunu bulamayan emekliler, düşük faizli kredi alternatiflerini araştırmaya başladı. PTT, emeklilere özel düşük faizli kredi kampanyasını duyurdu. Peki, emekli bir kişi ne kadar kredi alabilir? Emeklilere uygulanan faiz oranı nedir? 100.000 TL kredi için ne kadar faiz ödenir?

Emeklilere Özel Düşük Faizli Kredi İmkanı

PTT ve Aktif Bank işbirliğiyle emeklilere düşük faizli kredi fırsatı sunuluyor. İhtiyaçlarını karşılamak isteyen emekliler, başvurduklarında 100 bin TL krediye hemen ulaşabilecekler. Acil nakit ihtiyacı olan emekliler, %3,19'dan başlayan faiz oranlarıyla, 24 ay vadeli olarak 100.000 TL'ye kadar kredi çekebilecekler. Ayrıca, 100 bin TL’ye kadar kredi almak isteyen emekli vatandaşların maaşlarını PTT aracılığıyla alıyor olmaları ve 80 yaşını geçmemiş olmaları gerekiyor. Bu koşulları sağlamayan emekliler bu krediden faydalanamıyor.

Başvuru Koşulları ve Detaylar

PTT ve Aktif Bank tarafından sunulan bu düşük faizli kredi fırsatından yararlanmak isteyen emeklilerin öncelikle bazı şartları sağlaması gerekiyor:

  • Maaş Durumu: Krediye başvuracak emeklilerin maaşlarını PTT aracılığıyla alıyor olmaları gerekiyor.
  • Yaş Sınırı: Emeklilerin 80 yaşını geçmemiş olmaları şartı aranıyor.
  • Faiz Oranı: Kredi faiz oranı %3,19'dan başlıyor.
  • Kredi Tutarı ve Vade: 100.000 TL'ye kadar kredi, 24 ay vadeli olarak çekilebiliyor.

Emeklilerin bu fırsattan yararlanabilmeleri için PTT şubelerine başvurmaları yeterli olacak. Kredi başvurusu onaylanan emekliler, ihtiyaç duydukları nakde kolayca ulaşabilecekler.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.