Babasının vurduğu Nurseda, 7 ay sonra hayatını kaybetti

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde geçen yıl Kasım ayında meydana gelen trajik olayda, emekli uzman çavuş Nevzat Acar (53), boşandığı eşi Züleyha Acar (47) ve oğlu Oğuz Can Acar'ı (26) öldürüp intihar etmişti. Olayda ağır yaralanan kızı Nurseda Acar (23) da 7 ay süren yaşam mücadelesini kaybetti.

EK
Ersin Küçükbarak Editör
YAYINLAMA
21 Haziran 2024 17:28
GÜNCELLEME
21 Haziran 2024 17:37
Babasının vurduğu Nurseda, 7 ay sonra hayatını kaybetti
EK
Ersin Küçükbarak Editör

Olay, 23 Kasım 2022 tarihinde Gölcük Merkez Mahallesi Donanma Caddesi'nde bulunan bir evde gerçekleşti. Nevzat Acar, şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2021 yılında eşi Züleyha Acar tarafından alınan uzaklaştırma kararı sonrası memleketi Zonguldak’a yerleşmiş ve çift kısa bir süre sonra boşanmıştı.

Boşanmanın üzerinden sadece 3 gün geçmişti ki Nevzat Acar, çocukları Nurseda ve Oğuz Can Acar ile evin önünde oturan Züleyha Acar'ı gördü. Züleyha Acar, Nevzat Acar'ı fark edince hemen binanın en üst katına çıkarak polisi aradı. Ancak Nevzat Acar, binaya girip çocuklarına defalarca ateş etti. İki kardeş kanlar içinde yere yığılırken, Nevzat Acar en üst kata çıkarak Züleyha Acar'ı vurdu. Daha sonra bina girişine geri dönerek aynı silahla bu kez kendisine ateş etti.

Sağlık ekipleri olay yerine geldiğinde, Oğuz Can Acar'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Ağır yaralı olarak tedavi altına alınan Züleyha Acar ve saldırgan Nevzat Acar da hastanede yaşamını yitirdi. Nurseda Acar ise Kocaeli Şehir Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Nevzat Acar'ın eşine 12, oğluna 9 ve kızına 3 el ateş ettiği tespit edildi.

Yaklaşık 8 aydır Kocaeli Şehir Hastanesi’nde tedavi gören Nurseda Acar, dün gece yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Nişanlı olduğu ve evlilik hazırlıkları yaptığı öğrenilen Nurseda Acar’ın cenazesi, defnedilmek üzere memleketi Zonguldak’a gönderildi.

Nevzat Acar'ın boşanmak istemediği ve ailesini tehdit ettiği ortaya çıktı.

Nurseda Acar’ın cenazesi de annesi Züleyha ve ağabeyi Oğuz Can Acar ile aynı yerde Karalar Mahallesi’nde toprağa verildi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.