Yangına, ağzında sigara ile müdahale etti

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde çıkan anız yangınında çevredekilerin müdahalesiyle kontrol altına alınan yangın sırasında, bir kişinin ağzında sigara ile müdahale ettiği ve söndürmeden attığı anlar dikkat çekti. Yangında 30 ton presli saman, 30 bin liralık çadır ve 550 sulama borusu zarar gördü. Yangının çıkış nedeni ise henüz belirlenemedi.

AK
Afife Kaya Editör
YAYINLAMA
21 Haziran 2024 17:48
GÜNCELLEME
21 Haziran 2024 18:46
Yangına, ağzında sigara ile müdahale etti
AK
Afife Kaya Editör

Kızıltepe ilçesine bağlı kırsal Alakuş ile Otluca mahalleleri arasında meydana gelen anız yangınında, çevredekilerin kahramanca müdahalesi sonucunda büyük bir felaket önlendi. Ancak yangına müdahale edenler arasında dikkat çeken bir olay yaşandı: Bir kişi, ağzında sigara ile yangına müdahale ettiği sırada tehlikeli bir görüntü oluşturdu.

Yangın sırasında çekilen görüntülerde, ismi öğrenilemeyen bir kişinin ağzında sigara ile yangına müdahale ettiği ve sigaranın bitmesiyle birlikte söndürmeden sulama borularının arasına attığı görüldü. Bu anlar çevredekilerde şaşkınlık yarattı ve "Bu kadar da olmaz" dedirtti.

Olayın ardından bölgeye gelen itfaiye ekipleri ve çevre sakinleri, yangını kontrol altına alarak soğutma çalışmalarına başladı. Yangında 30 ton presli saman, 30 bin liralık çadır ve 550 sulama borusu zarar gördü.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.