Filenin Sultanları, Polonya'ya çeyrek finalde mağlup

Bangkok'ta düzenlenen FIVB Milletler Ligi Çeyrek Finali'nde A Milli Kadın Voleybol Takımı, Polonya'ya karşı çekişmeli bir mücadele verdi ancak 3-2'lik skorla mağlup olarak turnuvaya veda etti. Polonya'nın yarı finalde İtalya ile karşılaşacağı organizasyonda Filenin Sultanları'nın erken elenmesi Türk voleybolseverleri üzdü.

AK
Afife Kaya Editör
YAYINLAMA
21 Haziran 2024 20:47
GÜNCELLEME
21 Haziran 2024 20:56
 Filenin Sultanları, Polonya'ya çeyrek finalde mağlup
AK
Afife Kaya Editör

Bangkok'ta düzenlenen FIVB Milletler Ligi Çeyrek Finali'nde A Milli Kadın Voleybol Takımı, Polonya ile zorlu bir mücadele yaşadı. Ancak çekişmeli geçen maçın sonunda Filenin Sultanları, Polonya'ya 3-2 mağlup olarak turnuvaya veda etti.

Karşılaşmanın set sonuçları şu şekilde gelişti: Polonya ilk seti 25-20 kazandı, ikinci sette Türkiye 25-22 üstünlük sağladı, üçüncü seti Polonya 25-20, dördüncü seti Türkiye 25-19 ve son seti Polonya 15-11 alarak maçı 3-2 kazandı.

Polonya bu galibiyetle yarı finalde İtalya ile karşılaşma hakkı elde etti. Filenin Sultanları ise turnuvaya erken veda ederek bir sonraki şampiyonayı bekleyecek.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, turnuvadaki performansıyla göz doldururken, Türkiye'yi gururlandırdı. Ancak çeyrek finaldeki mağlubiyetle üzücü bir son yaşayan ekip, gelecek organizasyonlarda daha güçlü dönmeyi hedefliyor.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.