Tahlilde D vitamini sonucu çıkmayınca sorumlu tuttuğu annesinin boğazını kesen genç için 24 yıl hapis istemi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, kan tahlilinde D vitamini sonucunun çıkmasından sorumlu tuttuğu annesi Figen Bezmez'i (47) boğazını keserek öldüren Doğukan D. (17) için savcı 24 yıla kadar hapis talep etti.

DHA
Kaynak DHA
YAYINLAMA
09 Temmuz 2024 13:53
GÜNCELLEME
09 Temmuz 2024 14:19
Tahlilde D vitamini sonucu çıkmayınca sorumlu tuttuğu annesinin boğazını kesen genç için 24 yıl hapis istemi
DHA
Kaynak DHA


Bodrum'da yaşayan Figen Bezmez, eşinden boşandı. Oğlu Doğukan D. istemediği için çocuklarından ayrı olarak evde değil otelde yaşamaya başladı. Anne Bezmez, sadece yemek ve temizlik için eve uğradı. Gündüzleri annesinin yanına giden küçük oğlu ise akşamları uyumak için ağabeyinin yanına eve döndü.

Figen Bezmez, olaydan 1 gün önce spor salonunda başının döndüğünü söyleyen oğlu Doğukan D.’ye sağlık ocağında D vitamini değerlerini kontrol ettirmeyi teklif etti. Oğlunu da alan Bezmez, kan verdikten sonra çıkan tahlil sonuçlarını alıp oğluyla eve döndü.

“Niye D vitamini değerlerimin sonucu yok?”

İddianameye göre, Doğukan D. tahlil sonuçları arasında D vitamini değerlerini görmeyince annesine bağırmaya başladı. Bunun üzerine sağlık ocağına dönen Figen Bezmez, yanlışlıkla D vitaminine bakılmadığını, bu yüzden sonuç olmadığını iletti.

'Sen benden boş yere 4 tüp kan aldırdın. Ben de senin 4 tüp kanını akıtacağım, eve gel' diyen oğlunun sözlerinden endişelenen anne küçük oğlu E.D. ve otel çalışanı bir kadınla 24 Kasım'da, saat 18.00 sıralarında oğlunun yaşadığı eve döndü.

Eve sadece annesini eve alan Doğukan D., annesini darbetti, sonra da kapıyı kilitledi. Bu sırada Bezmez, 'Kapıyı aç, kilitleme ne olursun, yapma oğlum, özür dilerim' dese de dinletemedi. O sırada oğlu E.D ile otel çalışanı kadın kapıyı açmaya uğraştı, ancak başarılı olamadı. Bir anda açılan kapıdan boğazı kesilmiş halde çıkan Figen Bezmez evin önünde yaşamını yitirdi.

Polis tarafından gözaltına alınan Doğukan D., ertesi gün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

24 yıl hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı

 'Canavarca hisle veya eziyet çektirerek kadın yakınına karşı tasarlayarak öldürme' suçundan 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianamede otopsi raporu da yer aldı.

Rapora göre, Figen Bezmez'in boyun bölgesinde 4, 7 ve 15 santimetre olmak üzere 3 farklı kesi belirlendi.

Emniyette suçunu kabul eden Doğukan D.'nin tutuklama safhasında çıkarıldığı mahkemede susma hakkını kullandığı da iddianamede belirtildi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.