Mamak’ta 20 köpek öldürüldü iddiası! Belediyeden açıklama geldi

Mamak Belediyesi, 20’ye yakın köpeğin vurularak öldürüldüğü haberlerini yalanlayarak, "Hukuki bir süreç başlatacağız." dedi.

Ecem Çetin Editör
YAYINLAMA
09 Temmuz 2024 15:43
GÜNCELLEME
09 Temmuz 2024 15:51
Mamak’ta 20 köpek öldürüldü iddiası! Belediyeden açıklama geldi
Ecem Çetin Editör

Ankara’nın Mamak ilçesi Boğaziçi Mahallesi’nde 20’ye yakın köpeğin vurularak öldürüldüğü iddia edildi. 

Mamak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nurettin Polat, çıkan haberlerle ilgili açıklama yaparak, asık gerçeği açıkladı. 

Polat, Boğaziçi Mahalle muhtarının sokak köpeklerinin insanları rahatsız ettiğine dair yoğun şikayetleri üzerine bölgede çalışma başlattıklarını söyledi. 

Nurettin Polat, ekiplerin dört sokak köpeğini yakaladığını, Kutludüğün’de bulunan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakımevine götürdüğünü ve orada önce beslediğini sonra da muayene ettiğini ifade etti. 

Polat, köpeklerin Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri tarafından hayvanlar rehabilite edildiğini sonra da alındıkları ortama bırakılacağını belirtti. 

İddiaları yalanlayan Polat, “Üç elemanımızla yirmi köpeği yakalamamız mümkün olmayacağı gibi, yaptığımız tüm çalışmaların belgesi mevcuttur.” Dedi. 

Mamak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nurettin Polat, bu iddiayı atan kişiler hakkında ispat edememeleri durumunda hukuki bir süreç başlatacaklarını söyledi. 

Polat, “Hayvanlara burada gözümüz gibi bakıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.