Etimesgut Belediyesi'nden dikkat çeken 15 Temmuz kararı!

CHP'li Etimesgut Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde etkinlik yapmama kararı aldı. İşte detaylar...

HM
Haber Merkezi ankaramasasi.com
YAYINLAMA
10 Temmuz 2024 01:00
GÜNCELLEME
10 Temmuz 2024 01:45
Etimesgut Belediyesi'nden dikkat çeken 15 Temmuz kararı!
HM
Haber Merkezi ankaramasasi.com

Etimesgut Belediyesi'nin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için etkinlik düzenlememe kararı, birçok kesimden tepki çekti. 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin 8. yıl dönümünde, ülke genelinde anma etkinlikleri düzenlenirken, Etimesgut Belediyesi'nin bu özel gün için etkinlik yapmama kararı tartışmalara yol açtı.

CHP'li meclis üyeleri, Valilik ve Kaymakamlığın çeşitli etkinlikler düzenleyeceğini belirterek, belediyenin etkinlik yapmamasının uygun olduğunu ifade ettiler. CHP'li bir meclis üyesi, "Valilik ve Kaymakamlık tarafından düzenlenen etkinlikler zaten yeterli. Belediye olarak farklı bir etkinlik düzenlememize gerek yok" dedi.


Özellikle AK Partili meclis üyeleri, bu karara tepki gösterdi ve belediye yönetiminin kararını eleştirdi. AK Partili bir meclis üyesi, "15 Temmuz'un anlam ve önemine binaen, belediyemizin de bu tür etkinliklere katkı sunması gerekirdi. Bu karar, şehitlerimize ve gazilerimize olan saygımızı gösterme fırsatını kaçırmak anlamına geliyor" şeklinde konuştu.

15 Temmuz etkinlik önergesinin belediye meclisine sunulmasında ve reddedilmesinde yaşanan tartışmalar da gündeme geldi. 

Belediye Başkanı'nın ise kararın arkasında durduğu ve alınan kararın gerekçelerini kamuoyu ile paylaşacağı öğrenildi. Başkan, "15 Temmuz'u anmak için sadece etkinlikler düzenlemek yetmez, bu bilinci her zaman diri tutmak gerekir. Belediye olarak bu konuda üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Etimesgut halkının bir kısmı da belediyenin kararına tepki gösterdi. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda, belediyenin 15 Temmuz etkinliklerine katkıda bulunmaması eleştirildi. Bazı vatandaşlar ise kararın arkasında durarak, Valilik ve Kaymakamlık tarafından düzenlenen etkinliklerin yeterli olduğunu savundu.

Yorumlar (1 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Cenk 1h önce Yakıştıramadım...