Ankara'da ışık açma-kapatma eylemi yapıldı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in çağrısı üzerine Ankara'da vatandaşlar ışık açma kapama eylemi yaptı.

DHA
Kaynak DHA
YAYINLAMA
10 Temmuz 2024 08:36
GÜNCELLEME
10 Temmuz 2024 08:16
Ankara'da ışık açma-kapatma eylemi yapıldı
DHA
Kaynak DHA

Özgür Özel, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, asgari ücrette ve emekli maaşında artış için tüm Türkiye genelinde vatandaşları ışık açma-kapama eylemine davet etti.

Özel, "Türkiye bu akşam saat 21.00'de ayağa kalk, 'asgari ücret artsın, emekli maaşı bir asgari ücret olsun' diyorsan; bu akşam 21.00'de başlıyoruz. Işıkları yakın, ışıkları kapatın. Uzaydan görünecek. Kendinizi gösterin, zam isteyenler bizimle birlikte olsun, ayağa kalkın ve ışıkları yakın. Hep birlikte sesimizi duyuracağız. Durmadık yeni başlıyoruz, zammı söke söke alacağız. Ya zam olacak, geçim olacak ya da hiç yolu yok seçim olacak" dedi. 

Çağrı üzerine başkentli vatandaşlar, şehrin farklı yerlerinde evlerinde ve iş yerlerinde bulunan lambaları açıp kapatarak eyleme katıldı.

ÖZGÜR ÖZEL, EYLEME PARTİ GENEL MERKEZİNDE KATILDI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, grup toplantısında yaptığı çağrının ardından saat 21.00'de parti genel merkezinde Ankara milletvekilleriyle ışık açma-kapama eylemine katıldı.

Sosyal medya hesabından bir video mesaj paylaşan Özel, "Bugün Grup Toplantımız'da bir çağrı yaptık. Dedik ki; asgari ücrete zam vermiyorlarsa, emekli maaşını asgari ücret düzeyine çıkarmıyorlarsa, çiftçinin, esnafın sesini duymuyorlarsa biz buna karşı ayağa kalkıyoruz ve sesimizi yükseltiyoruz. Bütün Türkiye'yi bir ortak eyleme çağırdık. Eylemimiz saat 21.00'da tüm Türkiye'de. Elektriğe zam yapanlara, iğneden ipliğe her şeye zam yapıp da emekliye ve emekçiye zam yapmayanlara çiftçiyi ve esnafı bu durumda bırakanlara itirazımızı yükseltiyoruz. Ve ışıkları açıp kapatıyoruz. Biz bu eylemi Ankara'dan bütün Ankara Milletvekillerimizle birlikte başlatıyoruz" dedi.

Ardından CHP Genel Merkezi'nde ışık açma-kapama eylemi gerçekleşti.

Etiketler Chp' Özgür Özel
Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.