Altındağ'da yaz okulları açıldı!

Altındağ Belediyesi yaz tatilini Ankara’da geçiren gençler için kurslarını açtı. Altındağ Belediyesi Yaz Okulu ve Yaz Spor Okulu'nda ders dönemi başladı.

CS
Canan Salman Editör
YAYINLAMA
10 Temmuz 2024 15:28
GÜNCELLEME
10 Temmuz 2024 16:29
Altındağ'da yaz okulları açıldı!
CS
Canan Salman Editör

Sportif ve kültürel faaliyetlere büyük önem veren Altındağ Belediyesi, gençleri Yaz Okulu ve Yaz Spor Okullarında buluşturdu. Altındağlı gençler Yaz Okulu ve Yaz Spor Okullarına büyük ilgi gösterdi. 50’den fazla branşta kursun açıldığı Yaz Okullarına bu yıl tam 14 bin 448 çocuk başvuru yaptı.

Altındağlı gençlerin kişisel gelişimlerine büyük önem verdiklerini belirten Başkan Veysel Tiryaki “Gençlerimizi ve çocuklarımızı belediyemizin hizmete açtığı yaz okullarında buluşturmaya büyük özen gösteriyoruz. Evlatlarımızın yaz boyunca eğitimden uzaklaşmasını, sokaklarda zararlı alışkanlıklar ya da arkadaşlıklar edinmesini istemiyoruz. 50’den fazla branşta kurs açtık. Tüm etkinlikler ücretsiz… Yaz okullarımızda spor var, sanat var, eğlence var. Ama ücret yok… Tüm Altındağlı evlatlarımızı bu kurslardan faydalanmaya davet ediyorum” dedi.


Başkan Tiryaki “Yaz tatillerini verimli bir şekilde geçiren çocuklarımızın eğitim hayatında da başarılı olduğunu yıllardır gözlemliyoruz ve bundan büyük memnuniyet duyuyoruz. Gençlerimizin gösterdiği ilgi, her yıl daha da artıyor. Daha fazla çocuğumuza ulaşmak için de ne gerekiyorsa yapıyoruz” ifadelerini kullandı.  


Kurslardan faydalanmak isteyen gençlerin Altındağ’da ikamet etmesi ve gençlik merkezlerinden birine üye olması yeterli... Yaz Okullarında 50’den fazla farklı branşta kurs yer alıyor. Altındağlı gençlerin en çok ilgi gösterdiği kurslar arasında yüzme, tekvando, jimnastik, satranç, futbol ve voleybol bulunuyor.

 

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.