Keçiören Doğal Yaşam Parkı’nın yeni üyeleri: midilli, maymun ve valabi

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
03 Haziran 2020 13:25
Keçiören Doğal Yaşam Parkı’nın yeni üyeleri: midilli, maymun ve valabi
HM
Haber Merkezi Editör

Keçiören Belediyesi Doğal Yaşam Parkı; midilli, maymun ve valabi türü kangurunun minik yavrularına ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyor.

Havaların ısınması ve korona virüs önlemlerinin park ve bahçelerde tedbirli olarak kaldırılmasıyla birlikte doğal yaşama hasret kalanların uğrak noktası haline gelen Keçiören Doğal Yaşam Parkı yeni üyeleriyle vatandaşın ilgi odağı oldu.

Burada bulunan 2.5 aylık midilli, 6 aylık maymun ve 28 günlük olan valabi kangurusunun yavruları ise ziyaretçilerin maskotu haline geldi.

“Birçok türde canlımız var”

Belediye Başkanı Turgut Altınok, midilli yavrusuna Doru, maymun yavrusuna Kiçi isminin verildiğini aktarırken, henüz 28 günlük olan valabi yavrusuna ise isim düşünüldüğünü söyledi.

Doğal Yaşam Parkı’nda birçok hayvan türünün bulunduğunu da belirten Altınok, “Doğal Yaşam Parkımızda keçi, tavuk, eşek, midilli, valabi, maymun, ceylan, emu kuşu, Ankara keçisi, tavus kuşu, sülün, lama, geyik, midilli ve kanatlı hayvanlardan oluşan birçok türde canlımız var. Bu parkımızda, gençlerimize ve çocuklarımıza bir taraftan hayvan sevgisini aşılarken diğer yandan da canlılar âlemini tanıtarak tabiatla iç içe vakit geçirmeleri için fırsat sunuyoruz. Hayvan çeşitliliğini artırdığımız parkımızı, girişine inşa ettiğimiz kapı, park içerisine sabitlediğimiz kuş yuvaları ve peyzaj çalışmalarıyla daha estetik bir görüntüye kavuşturduk” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.