Mamak Belediyesi’nden sokak hayvanlarına yardım eli

Mamak Belediyesi, sahipsiz sokak hayvanlarının aç kalmaması için doğaya yem ve mama bırakmaya devam ediyor.
Büşra Bayrak
|
12 Ekim 2020, Pazartesi - 09:56
Mamak Belediyesi’nden sokak hayvanlarına yardım eli

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, sadece insanların değil sokaktaki hayvanların da yaşamını olumsuz etkiliyor.

Mamak Belediyesi, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için park, bahçe gibi alanlara yiyecek, mama ve su bırakıyor.

Sokak hayvanlarının yaşadığı alanlar dezenfekte ediliyor

 Özellikle kedi ve köpeklerin yaşadığı alanlara bol bol mama ve su bırakan ekipler, hayvanların zaman geçirdiği yerleri de dezenfekte ediyor. Ayrıca ekipler mama bıraktıkları hayvanlarla zaman ayırarak onlara şefkat gösteriyor.

 Sokaktaki dostlarımız bize emanet

Sokak hayvanlarını yalnız bırakmadıklarını söyleyen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Sokaktaki dostlarımız için ekiplerimiz görev başında, belirlediğimiz beslenme noktalarına periyodik olarak mama ve su bırakıyoruz. Bu süreçte besleme noktalarımızı arttırıyoruz. Hayatımızı paylaştığımız doğadaki  tüm canlıları sevgi ve şefkat anlayışıyla koruyup kollamaya devam edeceğiz. Siz değerli vatandaşlarımızdan da ricamız sokaktaki dostlarımızı unutmamanızdır. Sizler de evlerinizin önüne su ve yiyecek bırakarak destek olabilirsiniz" dedi. 

https://www.ankaramasasi.com/haber/237714/mamak-belediyesinden-sokak-hayvanlarina-yardim-eli
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.