Hafter'in 2 SİHA'sını avladılar

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
07 Haziran 2020 15:31
Hafter'in 2 SİHA'sını avladılar
HM
Haber Merkezi Editör

UMH güçleri, Sirte'de BAE'ye ait iki SİHA düşürdü

Libya'da cuntacı Hafter ve destekçileri bir darbe daha yedi.

Türk SİHA'ları hava savunma sistemleri ile ağır silahları bir bir imha ederek savaşın seyrini değiştirirken Hafter destekçilerinin sağladığı SİHA'lar da Libya Ordusu'nun hedefi oldu.

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı güçler, Sirte'de Hafter milislerine destek veren Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait iki silahlı insansız hava aracı (SİHA) düşürdü.

Libya'nın Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınan Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı Sirte-Cufra Operasyon Odası Sözcüsü Tuğgeneral el-Hadi Derah yaptığı açıklamada, Sirte'de Hafter milislerine destek veren Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait iki silahlı insansız hava aracını (SİHA) düşürdüklerini duyurdu.

UMH güçleri, dün Sirte kenti dahil Elvaşka ve Cufra arasındaki bölgeleri Hafter milislerinden kurtarmak için "Zafer Yolları" adlı bir operasyon başlatmıştı.

Başkent Trablus'un yaklaşık 450 kilometre doğusundaki Sirte kentine ilerleyen UMH, dün Sirte'nin yaklaşık 100 kilometre batısındaki Elvaşka beldesini Hafter milislerinden kurtardığını duyurmuştu.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.