Muhittin Böcek'ten haber var

Koronavirüs tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 36 gün sonra makineden çıkartılıp uyandırıldı.
Murat Saltan
|
12 Ekim 2020, Pazartesi - 19:13
Muhittin Böcek'ten haber var

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde koronavirüs tedavisi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'ten iyi haber geldi.

Sağlık durumu kötüye gittiği iddia edilen Muhittin Böcek, bağlı olduğu makineden çıkartıldı.

Hastaneden Böcek'e ilişkin açıklama

Hastaneden yapılan açıklamada, Başkan Böcek'in yoğun bakımdaki takip ve tedavisinin devam ettiğini, sağlık durumunda kötüye giden bir durumun bulunmadığını belirtti. 

Cihaza bağlı olan Böcek'in, "Uyandırıldığı" haberlerinin gerçeği yansıtmadığı ve şu an için uyandırılmasının söz konusu olmadığı vurgulandı.

Böcek'in sağlık durumunun geçen haftaya göre çok daha iyi olduğu, farklı olarak sadece ECMO cihazından ayrıldı kaydedildi.

36 gündür yoğun bakımda

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos'ta yaptığı paylaşımla Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu.

Hastanede takibi yapılan Böcek, sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül'de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül'de de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek'e daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/241897/muhittin-bocekten-haber-var
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.