Ankara'dan iyi İstanbul'dan kötü haber

Ankara'da bir süre önce artan koronavirüs vaka sayısı düşüşe geçti. İstanbul'daki durum ise tam tersi. Mega kentteki vakası sayısının Ankara'nın iki katına çıktığı bildirildi.
Can Güvenir
|
13 Ekim 2020, Salı - 08:54
Ankara'dan iyi İstanbul'dan kötü haber
Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere hükümette yapılan toplantılarda, pandemide sonbahar-kış tablosu değerlendirildi. Eylül'ün ilk 10 gününde Ankara’da yaşanan büyük dalgalanma durağana geçti. Ekim'in ilk haftalarında İstanbul için öngörülen artış ise gerçekleşme aşamasında. Geçen ay Ankara’daki artış İstanbul’un iki katıyken, son 10 gün içerisinde tam tersine döndü. İstanbul’daki vaka sayısı Ankara’nın iki katına çıktı.
İstanbul’un Marmara bölgesindeki illeri tetikleme olasılığına karşı önlemlerin arttırılacağı belirtiliyor. İstanbul’da çalışıp çevre illerde yaşayan ya da tam tersi durumda olanlar nedeniyle geçirgenliğin yüksek olduğu, bu nedenle İstanbul’daki artışın, diğer illerde artışa neden olacağı kaydediliyor. İstanbul ve Marmara bölgesindeki pandemi yoğunluğunun Aralık ayına kadar devam edeceği, bu nedenle de önlemlerde taviz verilmemesi gerektiği ifade ediliyor.

(Hürriyet)
https://www.ankaramasasi.com/haber/242248/ankaradan-iyi-istanbuldan-kotu-haber
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.