Doğu Perinçek'ten Abdullah Öcalan iddiası

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Türk devleti kısa zaman sonra Abdullah Öcalan'ı çıkartacak "Silahları bırakın, biz yanlış yaptık" dedirtecek. Televizyonlara falan çıkartacak" dedi.
Can Güvenir
|
13 Ekim 2020, Salı - 10:22
Doğu Perinçek'ten Abdullah Öcalan iddiası
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Habertürk’te Kübra Par'ın programına canlı yayın konuğu oldu. Perinçek,  Kobani olayları nedeniyle tutuklanan ve İçişleri Bakanlığı tarafından Kars Belediye Başkanlığı görevinden alınan HDP'li Ayhan Bilgen ve terörist başı Abdullah Öcalan ile ilgili  açıklamaları ile programa damga vurdu. "Ayhan Bilgen cesur bir adım attı"

“Ayhan Bilgen’in bu tavrı çok cesur. Halk tarafından alkışlanacaktır" diyen Doğu Perinçek, "Bu tavır, çoğunlukta olan tavır. Bizim Kürtlerimiz içerisinde de alkışlanacaktır. Bu bir çığır açıyor. Şimdiye kadar seslendirilemedi korkulardan dolayı. Ayhan Bilgen’in çatır çatır ortaya koyması cesur bir adımdır” ifadelerini kullandı.Abdullah Öcalan yakında çıkartılacak

Vatan Partisi lideri Perinçek teröristbaşı Abdullah Öcalan ile ilgili iddiası ise olay oldu. Perinçek, "Türk devleti kısa zaman sonra Abdullah Öcalan'ı çıkartacak "Silahları bırakın, biz yanlış yaptık" dedirtecek. Televizyonlara falan çıkartacak. Türk devleti çıkartacak, göreceksiniz. Şu an devletin, MİT'in elimde oyuncak durumunda. Onu kullanıyorlar." dedi.
https://www.ankaramasasi.com/haber/242490/dogu-perincekten-abdullah-ocalan-iddiasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.