Libya'da savaşın bitmesi buna bağlı

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
07 Haziran 2020 22:47
Libya'da savaşın bitmesi buna bağlı
HM
Haber Merkezi Editör

Libya İçişleri Bakanı Başağa'dan savaşın bitmesi için doğunun ele geçirilmesi şartı

Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa, ülkenin doğusu, cuntacı Hafter milislerinden kurtarılmadan savaşın bitmeyeceğini söyledi.

Başağa, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Libya topraklarının tamamen darbecilerden arındırılacağını vurguladı. Başağa, "Ülke için asalet, cihat ve tarihin sembolü olan doğu ele geçirilmeden Libya tam olmayacak ve savaş bitmeyecektir." dedi.

Başağa, Libya ordusuna, "Bu temiz toprakları, çocuklarınızın kanını döken, kardeşler arasından fitne çıkaran birkaç bozguncu darbeciden arındıracağınızdan eminiz." diye seslendi.

Sirte kenti ve doğu kentlerinin tamamının meşruiyetin şemsiyesi altında olacağına vurgu yapan Başağa, "Kırmızı çizgiler şehitlerimizin kanlarıyla çizilir. Sadece zayıf ruhlu kişiler dikte edilir." ifadelerine yer verdi.

Libya Ordusu dün, Sirte, Cufra Askeri Hava Üssü ve çevresindeki bölgeleri, Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarmak için "Zafer Yolları" adını verdikleri yeni bir harekat başlattığını duyurmuştu.

Başkent Trablus'un yaklaşık 450 kilometre doğusundaki sahil kenti Sirte'ye ilerleyen Libya Ordusu, dün Sirte'nin batısındaki Vişke beldesini Hafter milislerinden kurtarmıştı.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.