Keçiören’in Botanik Bahçesi

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
08 Haziran 2020 12:08
Keçiören’in Botanik Bahçesi
HM
Haber Merkezi Editör

Yeni normal döneme geçişle birlikte Keçiören’in gözde yerlerinden Atatürk Botanik Bahçesi vatandaşların uğrak noktası haline geldi.

Keçiören Belediyesi tarafından çeşitli türde gül, çiçek ve fidan dikimi yapılarak yaza hazırlanan Atatürk Botanik Bahçesi, doğayla iç içe vakit geçirmek ve spor yapmak isteyenlerin uğrak noktası olmayı sürdürüyor.

“Bitki çeşitliliğiyle oksijen deposu haline geldi”

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok , özel peyzaj çalışmasının ardından yüzlerce çeşit bitki ve çiçekle renk cümbüşü haline gelen Atatürk Botanik Bahçesinin başkentin gözde dinlenme mekânlarından biri olduğunun altını çizdi.

Türkiye’nin ve Başkentin en uzun koşu ve yürüyüş yollarından birine sahip olan Atatürk Botanik Bahçesini bitki cenneti haline getirdiklerini belirten Başkan Altınok, “Spor yapmak isteyen herkesin vazgeçilmez mekânı olan Atatürk Botanik Bahçemiz ilçe dışından gelen vatandaşlarımıza da ev sahipliği yapıyor. Geçmişte kaya ve hafriyat yığınından ibaret olan Botanik Bahçemiz şimdi yeşiliyle, gülleriyle, şelalesiyle ve bitki çeşitliliğiyle oksijen deposu haline geldi” dedi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.